Kavuşamayan Aşklar Sevgililer Günü Konseri'nde

Samsun Devlet Opera ve Balesi, 14 Şubat Sevgililer Günü’ne özel “Sevgililer Günü Konseri” senfonik konseri ile aşk dolu bir akşama hazırlanıyor.

Kavuşamayan Aşklar Sevgililer Günü Konseri'nde

Yüzyıllar boyunca süre gelen gelenek ile her yılın 14 Şubat’ında kutlanan, antik efsanelere ve hikâyelere dayanan “Sevgililer Günü”nde, SAMDOB, aşıklara özel senfonik konser ile sanatseverlerle buluşuyor. Birbirine kavuşamayan Romeo ve Jülyet ile Tristan ve Isolde’nin acıklı hikayelerinin notaya döküldüğü eserlerin bölümlerinin yer alacağı konser 14 Şubat 2019 Perşembe akşamı saat 20.00’de Aydın Gün Sahnesi’nde gerçekleştirilecek.
İki bölümden oluşan “Sevgililer Günü Konseri”nin orkestra şefliğini Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası Şefi S. Dağhan Doğu üstleniyor. Konserde solist sanatçı olarak Ankara Devlet Opera ve Balesi Orkestra Sanatçısı Deniz Aydın (Keman) ve Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası Sanatçısı Tayfun Karakelle (Viyolonsel) yer alacak. Dilara Tanrıverdi Doğan’ın başkemancı olarak yer alacağı “Sevgililer Günü Konseri’nde sanatçılara Samsun Devlet Opera ve Balesi Orkestrası eşlik edecek. 


İlk bölümde Deniz Aydın ve Tayfun Karakelle’nin solist olarak yorumlayacağı J. Brahms’ın “Keman ve Viyolonsel İçin İkili Konçerto” eseri, ikinci bölümde de R. Wagner’in  “Tristan ve Isolde” operasının uvertürü ve P. I. Tchaikovsky’nin “Romeo ve Jülyet Fantezi Uvertür” eserleri Samsun Devlet Opera ve Balesi Orkestrası eşliğinde seslendirilecek. 
14 Şubat 2019 Perşembe günü saat 20.00’de gerçekleştirilecek “Sevgililer Günü Konseri” biletleri Samsun Devlet Opera ve Balesi gişesi ve www.biletiva.com adresinde satışa sunulmuştur. SAMDOB gişe hafta içi 10.00-18.00 saatleri arası ve temsil günleri temsil başlama saatine kadar açıktır.  

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4