Kontrabasın evrimi SAMDOB'da

“Geçmişten Günümüze Kontrabas’ın Yolculuğu” Konseri 26 Nisan 2018 Perşembe günü saat 20:00’da Zehra Yıldız Sahnesi’nde gerçekleştirilecek. 1800’lü yıllardan günümüze kadar farklı eserlerin seslendirileceği konserde bir kontrabas sanatçısı ve piyanist yer alacak.

Kontrabasın evrimi SAMDOB'da ABONE OL

Tematik konserler kapsamında ayda iki kere Zehra Yıldız Salonu’nda gerçekleştirilen etkinliklerin Nisan ayı içerisindeki ikinci konseri “Geçmişten Günümüze Kontrabas’ın Yolculuğu”. Akşam saat 20:00’da gerçekleştirilen konser yaklaşık bir saat sürmekte.

Samsun Devlet Opera ve Balesi Orkestra Sanatçılarının yer aldığı konserde Kontrabas Sanatçısı Almas Baigozhin ve piyanist Anna Tarakanova yer alacak. Konserde 1800’lü yıllardan günümüze kadar bestelenmiş 5 farklı eser sanatçılar tarafından seslendirilecek. G. Bottesini’nin “La Sonnambula” ve “Elegia E-Mola” eserleri, P. Hindemith’in “Kontrabas ve Piyano için Sonat” eseri, S. Koussevitzky’nin “Kontrabas ve Orkestra İçin Konçerto” eseri ve E. Tabakov’un “Kontrabas için Motiv” eserleri konserde sanatçılar tarafından hayat bulacak.

26 Nisan 2018 Perşembe akşamı saat 20:00’da gerçekleştirilecek “Geçmişten Günümüze Kontrabas’ın Yolculuğu” Konseri’nin biletleri Samsun Devlet Opera ve Balesi gişesi ve www.biletiva.com adresinde satışa sunulmuştur. SAMDOB gişe hafta içi saat 10:00-18:00 saatleri arası ve temsil günleri saat 20:00’a kadar açıktır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4