banner438

Operada Lied Gecesi

Samsun Devlet Opera ve Balesi, 4 Nisan Pazartesi saat 20.30’da “Lied Gecesi” konseri ile müzikseverlerle bir araya geldi.

Operada Lied Gecesi

Almanca şiirlerin bestelenip şarkı haline getirilmesi yüzyıllar içinde Almanya’da bir geleneğe dönüşür ve Almanca şarkı anlamına gelen lied kelimesi zaman içinde çoksesli müzikteki şarkılara verilen genel ad haline gelir. 600'den fazla lied bestelemiş ve Alman romantik liedlerinin doğuşunu sağlamış besteci Franz Schubert’in eserlerinin ağırlıklı olarak yer aldığı “Lied Gecesi”nde Jules Massanet, Richard Strauss, Gabriel Faure ve Georges Bizet’in liedleri de seslendirildi.
1 bölüm olarak gerçekleşen konserde piyanoda Nona Tsutskiridze solistlere eşlik ederken, Elif Demir ve Eda Bingöl Gürkan (soprano), Polen Yağmur Arslan (mezzo soprano), Ulaş Kocatürk (tenor), Cüneyt Erdoğan ve Murat Göçken (bas) solist olarak yer aldı.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344