banner341

SAMDOB 10. Yılını Coşkuyla Kutladı

Samsun Devlet Opera ve Balesi 10. Kuruluş yıl dönümünü5 Ocak 2019’da kutladı.

SAMDOB 10. Yılını Coşkuyla Kutladı ABONE OL

2019’un ilk konseri “Yeni Yıl Konseri” sonrası SAMDOB 10. Yılını seyircileriyle beraber kutladı.


2018’in son etkinliği “Yeni Yıl Konseri”, biletlerinin bir hafta içinde tükenmesi üzerine, 5 Ocak 2019 Cumartesi akşamı 10. Kuruluş yıl dönümüne özel tekrar sahnelendi. Konserde, 10 yıllık repertuvardan seçilen parçalar; solist, koro, bale ve orkestra sanatçıları tarafından yorumlandı. Konserin ardından SAMDOB’un 10. Kuruluş yıl dönümünü sanatçıları ve seyircileriyle beraber pasta keserek kutladı. 


    2 bölümden oluşan “Yeni Yıl Konseri”nin orkestra şefi Naci Özgüç. 10 farklı besteciye ait 20 parçanın seslendirileceği konserde, Elif Demir (Soprano), Sezgi Elhüseyni (Soprano), Eda Bingöl Gürkan (Soprano), Mine Kurtoğlu (Soprano, Stare Çelebi (Mezzo Soprano), Bilal Doğan (Tenor), Ari Edirne (Tenor), Hasan Çelik (Bariton) ve Tuncay Kurtoğlu (Bas) solist sanatçı olarak yer aldı. Konserin başkemancısı A. Seçil Küçükçelebi. 
    Kuruluşundan bu yana sahnelenen eserlerden arya, düet koro ve orkestra parçalarının yorumlandığı konserde; G. Bizet, W. A. Mozart, F. Lehar, G. Puccini, E. Kalman, G. Rossini, P. I. Thcaikovsky, L. Bernstein, G. Verdi ve  James L. Pierpont’a ait eserler SAMDOB sanatçıları ve onlara eşlik eden çocuk korosu ile birlikte seslendirildi. 
     

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4