banner327

SAMDOB’dan Unutulmaz Film Müzikleri

SAMDOB “Yeni Yıl Konseri – Unutulmaz Film Müzikleri” ile 2020 yılına "Hoş geldin” demeye hazırlanıyor.

SAMDOB’dan Unutulmaz Film Müzikleri ABONE OL

Birbirinden özel yerli ve yabancı film müziklerinin seslendirileceği konser, 28 Aralık 2019 Cumartesi akşamı izleyicilerle buluşturulacak.

Samsun Devlet Opera ve Balesi’nin, 2019 yılında gerçekleştireceği son etkinlik olan “Yeni Yıl Konseri”, hafızalara kazınmış film müziklerini Orkestra Şefi Halkan Kalkan’ın yönetiminde, 28 Aralık 2019 Cumartesi akşamı saat 20.00’da Aydın gün Salonu’nda gerçekleşecek. Soprano Derya Belevi, Mezzo Soprano Leyla Ceren Koç ve Bariton Şahan Gürkan’ın solist olarak yer alacağı “Yeni Yıl Konseri – Unutulmaz Film Müzikleri”nde sanatçılara, Samsun Devlet Opera ve Balesi Orkestrası ve Çocuk Korosu eşlik edecek. Biletleri çok kısa sürede tükenen konserin Başkemancısı A. Bengi Yardımlı.
“Yeni Yıl Konseri – Unutulmaz Film Müzikleri” temsilinde; “Cesur Yürek”, “Evde Tek Başına””, “Siyah Orfe”, “Star Wars”, “Görevimiz Tehlike”, “Tosun Paşa” gibi 7’den 70’e herkesin bildiği film müziklerinin yanı sıra, farklı farklı filmlerde karşımıza çıkmış “New York New York”, “My Way”, “La vie en Rose” gibi şarkılar, Samsun Devlet Opera ve Balesi sanatçılarının performanslarıyla sanatseverlerin beğenisine sunuluyor.


Tek bölümden oluşan konserde bestesi James Horner’a, düzenlemesi Kıvanç Tepe’ye ait “Breaveheart Sountrack - Main Theme”; bestesi John Williams ve Leslie Bricusse’e, düzenlemesi Kıvanç Tepe’ye ait “Home Alone - Somewhere In My Memory”; bestesi Luiz Bonfa’ya, düzenlemesi Yusuf Yalçın’a ait “Black Orpheus”; bestesi Loiguy’a, düzenlemesi Yusuf Yalçın’a ait “La vie en Rose”;  bestesi Fred Ebb’e, düzenlemesi Utar Artun’a ait “New York New York”; bestesi Claude Francois, Glles Thibaut ve Jacques Revaux’a, düzenlemesi Oğuzhan Balcı’ya ait “My Way”; bestesi John Williams’a ait “Star Wars – Imperial March (Darth Vader’s Theme)”; bestesi Monty Norman’a, düzenlemesi Calvin Custer’a ait “James Bond Themes from 007”; bestesi Lalo Schifrin’e ait “Mission Impossible”; bestesi James Lord Pierpont’a düzenlemesi Orhan Öner Özcan’a ait “Jingle Bells”; bestesi Hasan Niyazi Tura’ya ait “Pop Ouverture”; bestesi Yalçın Tura’ya ait “Umutsuzlar” ve bestesi Santuri Ethem Efendi’ye ait “Tosun Paşa – Şehnaz Longa” eserleri seslendirilecek. 
Biletleri tükenen “Yeni Yıl Konseri – Unutulmaz Film Müzikleri” 28 Aralık 2019 Cumartesi günü saat 20.00’da Aydın Gün Salonu’nda gerçekleşecek.

Samsun Devlet Opera ve Balesi’ne ait eserlerin biletleri SAMDOB gişeleri ve www.biletinial.com internet adresinden temin edilebilir.  SAMDOB gişe hafta içi ve cumartesi günleri 10.00-18.00 saatleri arası ve temsil günleri, temsil başlama saatine kadar açık. 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner318

banner4