Samsun'da Gülcan Altan rüzgarı esti

Samsun’da bulunan Adige Kültür Derneği'nin, kültürel etkinlikler kapsamında Canik Kültür Merkezinde düzenlenen etkinlikte sanatçı Gülcan Altan birbirinden güzel okuduğu Türkçe ve Çerkesçe şarkıları ile geceye damgasını vurdu.

Samsun'da Gülcan Altan rüzgarı esti

Sivil Toplum Kuruluşları ve Yerel Yönetim işbirliği kapsamında İlkadım Belediyesi’nin de desteğiyle düzenlenen geceye İlkadım Belediyesi  Başkan Yardımcısı Lütfi Coşkun, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Bafra Şubesi Basın Sözcüsü Köksal Öner,Çerkeş Dernekleri Federasyonu Genel Sekreteri Yılmaz Dönmez, Adige Dil Derneği Üyesi Ahmet Cevat Benk,Samsun Birleşik Kafkasya Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Neslihan İnan, Çerkes İş İnsanları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Rugan Üney, Çerkes İş İnsanları Derneği Genel Sekreteri İsmail Sedat Uygun ile değerli konuklar katıldı.


Geceye gelen davetlilere seslenen Adige Kültür Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hatice Özer,“Değerli başkanlarım, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütü temsilcileri, sponsorlarımız ve çerkes dostlarımız hepiniz hoş geldiniz.14 yıl önce kurulan derneğimiz bugüne kadar Çerkes Müzesi, Adige Kültür Parkı, 12 sergi, 2 kitap, yardımlaşma sandığı, 4 konferans, 12 gezi ve web televizyonu gerçekleştirerek kurumsal yapımızı oluşturduk. Bugün burada dünyanın çeşitli ülkelerinde verdiği konserle kültür elçimiz olan Gülcan Altan konseri için bir aradayız.Kendisine Derneğimiz ve Samsunlular olarak hoş geldiniz diyorum. Hepinize iyi bir gece geçirmenizi ve nice etkinliklerimizde bir arada olmamızı diliyorum ”şeklinde konuştu.
Gecenin sonunda Adige Kültür Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hatice Özer tarafından dünyaca ünlü sanatçı Gülcan Altan’a  Çerkeslerin simgesi olan heykeli takdim edildi.
Köksal ÖNER 

Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2022, 23:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344