banner341

Samsun'da Kadınlar Gününe Özel Konser

Kadınlar Günü’ne özel hazırlanan konser 9 Mart 2018 Cuma akşamı gerçekleşecek. Gecede Nemeth Quartet grubu sahne alacak olup orkestra şefliğini Tulio Gagliardo Varas yapacak.

Samsun'da Kadınlar Gününe Özel Konser ABONE OL

Farklı üniversitelerde akademisyenlik yapan 4 kadın sanatçıdan oluşan “Nemeth Quartet” grubunda Şeniz Aybulus ve Gülen Ege Serter keman, Elena Ünaldı viyola, Mutlu Varlık Kocaili viyolonsel sanatçısı olarak yer almakta. 1995’ten bu yana ulusal ve uluslararası platformlarda konserler veren dörtlü Japonya, Tunus, Rusya, Almanya, KKTC, Saray Bosna, Gürcistan’da festivallerde yer almıştır. 9 Mart 2018 Cuma günü gerçekleşecek olan konser saat 20:00’da Atakum Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşecek. Konserde” Nemeth Quartet” grubu Samsun Devlet Opera ve Balesi orkestrasıyla beraber sahne alacak.

“Kadınlar Günü Özel Konseri”nin orkestra şefliğini İzmir Devlet Opera ve Balesi Müzik İşleri Yöneticisi Tulio Gagliardo Varas yapacak. Atakum Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşecek olan konserde J. Sibelius’un “Valse Triste” eseri, Oğuzhan Balcı’nın “Yaylı Kuartet ve Orkestra için Konçerto” eseri ve S. Rachmaninoff’un “3. Senfoni” eseri sanatçılar tarafından seslendirilecektir 9 Mart 2018 Cuma akşamı saat 20:00’da Atakum Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşecek olan konserin biletleri Samsun Devlet Opera ve Balesi gişesi ve www.biletiva.com adresinde satışa sunulmuştur. SAMDOB gişe hafta içi 10:00-18:00 saatleri arası ve temsil günleri perde açılma saatine kadar açıktır.

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2018, 17:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4