Sanata Bi Yer Platformu'ndan Doğa Nerede Sergisi

Sanata Bi Yer Platformu'nun “Çünkü Sanat Alan İster” mottosuyla bu kez HAN Spaces iş birliği ile HAN Levent ve Ataşehir ofislerinde sanatseverlerle buluşuyor.

Sanata Bi Yer Platformu'ndan Doğa Nerede Sergisi

ArtPick organizasyonu ve küratörlüğünde düzenlenen sergide, öğrencilerin “Doğa Nerede?” arayışını merkeze alan 55 çalışması sanatseverlerle buluşmak üzere ziyarete açıldı. Sergi, eş zamanlı olarak HAN Levent ve HAN Ataşehir ofislerinde 31 Mayıs tarihine kadar görülebilecek. 
Doğuş Grubu’nun “Doğuş’tan İyi Bir Gelecek” sosyal sorumluluk vizyonuyla 2015 yılından bu yana sanatla uğraşan öğrencilere destek olmak üzere yürüttüğü “Sanata Bi Yer” platformu genç sanatçıları “erişilebilir sanat” felsefesiyle sanatseverlerle buluşturmaya devam ediyor. Sanata Bi Yer ile HAN Spaces iş birliğinde ve ArtPick organizasyonu ve küratörlüğünde düzenlenen ‘Doğa Nerede?’ odağındaki sergi ile platform üyesi 17 genç sanatçının çalışması HAN Levent ve HAN Ataşehir ofislerinde sergilenecek. Organizasyonu ve küratörlüğü ArtPick tarafından yapılan ‘Doğa Nerede?’ sergisi karbon salınımı, doğa tahribatı ve şehrin trafik yükünün azaltılmasını da amaçlayarak İstanbul’un Avrupa ve Anadolu Yakası’nda iki ayrı noktada bulunan HAN Levent ve HAN Ataşehir ofislerinde 31 Mayıs’a kadar eş zamanlı ziyarete açık olacak. 
“Doğa Nerede?”, 2021 yılında HAN Spaces Levent’te sergilenen “İnsan Boşluğu, Boşluk İnsanı Şekillendirir” ve “Oynadığın Sürece” başlıklı ilk iki serginin devamı niteliği taşıyor. Bu sergide yer alan genç sanatçıların çalışmalarındaki çeşitli metot kullanımı, doğayla ilişkimiz ve onu arayışımızdaki noktaları da gözler önüne sererek, ‘Doğa Nerede?’ sorusunun yanıtlarını sanatseverlerle birlikte aramayı hedefliyor.
Sanata Bi Yer platformu üyesi genç sanatçıların çalışmalarının yer aldığı sergi, son yıllarda küresel ısınmayla birlikte dünyanın birçok noktasında gerçekleşen orman yangınları ve insanlığın doğayla olan ilişkisine odaklanıyor. Sergide yer alan çalışmalar, doğayla kurulan ilişkinin bir yansıması olarak ele alınırken, insanın ilk mekanı, ilişki kurduğu/oyun oynadığı yer olan doğa ile günümüze kadar değişmeyen ve insan olmanın yapı taşını oluşturan öğeleri gözler önüne seriyor.
Doğa Nerede? sergisinde, Abdulgani İlhan, Aylin Erdem, Ayşenaz Çubukçu, Berrak Zeynep Yılmaz,  Ece Maria Aslanbey, Eyhan Çelik, Hilal Özdemir, İbrahim Deniz Tavlıbıyık, İlayda Çorlu, İrem Terzi, Safiye Otman, Semiha Adsız, Şeyma Lakot, Tuğçe Çakal, Tuğçe Şen, Yağmur Demir ve Yağmur Kevser Barutçu olmak üzere 17 genç sanatçının çalışması yer alıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344