'Seyyah'ın hikayeleri ayakta alkışlandı

Dünya prömiyeri geçtiğimiz akşam gerçekleşen “Seyyah” adlı anlatımlı konseri, Samsunlu sanat severlerden büyük beğeni topladı.

'Seyyah'ın hikayeleri ayakta alkışlandı

Rumeli’den Erzurum’a aşina olduğumuz türkülerin acıklı ve sevinçli hikayelerinin paylaşıldığı “Seyyah” anlatımlı konseri, sanat severlerden büyük beğeni topladı. Duygulu anların yaşadığı konserin sonunda salonu, türkülere eşlik eden seyircilerin alkış ve ıslıkları doldurdu. Geçtiğimiz akşam dünya prömiyeri gerçekleşen konserin ikincisi 30 Eylül 2019 Pazartesi akşamı saat 20.00’de Samsun Devlet Opera ve Balesi sahnesinde tekrar sahnelenecek. 
Türkülerin özgün yapılarının korunarak modern bir sentezle seslendirildiği “Seyyah” adlı anlatımlı konserin müzik düzenlemeleri Onur Altıparmak’a, rejisi Burak Ölmez’e ait. Eserin koreografisini İ. Görkem Cengiz, kostüm tasarımını Gülnur Çağlayan Tuluk, dekor tasarımını Hakkı Kandır, ışık tasarımını Oğuz Murat Yılmaz yapıyor.

Tek bölümden oluşan “Seyyah” konserinde sopranolar; Betül Uzunoğlu,  Gamze Barhan, Ezgi Özer, tenorlar; Dinçer Gökçe,  Metin Bayram, Özer Öndeş ve Samsun Devlet Klasik Türk Müziği Korosu Koro Sanatçısı Tuğba Akatay’ın solist olarak yer aldı. Konserde solistlere Samsun Devlet Opera ve Balesi Orkestrası ve bale sanatçıları Sıla Aşık, Hakan Aydemir ve Damla Güven eşlik etti. Seslendirilecek türkülere dair detayları, anlatıcı Eray Dönmez seyirciler ile paylaştı. 
Seyyahımız; büyük bir coğrafyaya yayılan ve dilden dile gezen türkülerimizi, elinde bavulu ve biriktirdiği hikayeleri ile teker teker önümüze sererken seyircilere duygusal anlar yaşattı.
“Seyyah” adlı anlatımlı konserin ikinci temsili 30 Eylül 2019 Pazartesi günü Aydın Gün Salonu’nda saat 20.00’de gerçekleşecek. Eserin biletleri Samsun Devlet Opera ve Bale gişesi ve www.biletinial.com internet adresinden temin edilebilir. SAMDOB gişe hafta içi 10.00-18.00 saatleri arası ve cumartesi günleri temsil başlama saatine kadar açıktır.

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2019, 18:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344