Sezonun son konseri 'Sahnede hayat var'

Samsun Devlet Opera ve Balesi yaşanan zorlu pandemi günlerinin ardından, sezonun son temsilini gerçekleştiriyor. “Sahnede Hayat Var” Opera/Bale Kolaj Konseri, 18 Temmuz 2020 akşamı, sosyal mesafe kurallarına uygun şartlarda gerçekleştirilecek.

Sezonun son konseri 'Sahnede hayat var'

Sahnelere uzun süre ara veren SAMDOB kapılarını 4 Temmuz Cumartesi günü gerçekleştirdiği “Sahnede Hayat Var” Opera/Bale Kolaj Konseri ile açtı. Büyük ilgi gören ve biletleri kısa sürede tükenen konser, tekrar 18 Temmuz 2020 Cumartesi akşamı saat 21.00’da sahnelenecek. Sezonun son temsilinin gerçekleştirileceği etkinliğin biletleri sadece Samsun Devlet Opera ve Balesi gişesinden temin edilebilmekte. 
TC. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın yayınladığı “Kültür ve Sanat Tesislerinde Kontrollü Normalleşme Süreci” konulu genelgeye uygun şekilde Samsun Devlet Opera ve Balesi’nin ön bahçesinde bulunan Açık Hava Sahnesi’nde seyirci koltukları yeniden düzenlendi. SAMDOB düzenli periyotlarla bina içi ve dışının dezenfekte edilmesiyle, seyircilerine mümkün olan en hijyenik ortamı sunuyor. Konser için sosyal mesafe şartlarına göre yeniden düzenlenen Açık Hava Sahnesi, bir buçuk metre arayla sadece 55 kişinin katılımıyla gerçekleştiriliyor. 
Normalleşme sürecinin adım adım gerçekleştirildiği ülkemizde sosyal mesafe kurallarına uyularak gerçekleştirilecek “Sahnede Hayat Var” Opera/Bale kolaj konseri, 18 Temmuz 2020 Cumartesi akşamı, saat 21.00’da Samsun Devlet Opera ve Balesi bahçesinde yer alan Açık Hava Sahnesi’nde, sınırlı sayıda ücretsiz davetiye alınımıyla gerçekleştirilecek. 
Piyanist Nona Tsutskiridze sanatçılara eşlik edeceği konserde; Mezzo-Soprano Polen Yağmur Arslan, Mezzo-Soprano Selin Yılmaz, Tenor Halil Kaplan, Tenor Yunusemre Kemal Sönmez ve Bas Yağmur Oksayoğlu, W. A. Mozart, G. Verdi, G. Bizet, E. Curtis, E. Capua ve A. Saygun’un eserlerinden seslendirecek. Ayrıca; Anjelika Akbar’ın “Bach A L’Orientale” albümünden iki parçaya, Bale Sanatçısı Özlem Özdemir’in sosyal mesafe kurallarını gözeterek yaptığı koreografilerde, Bale Sanatçıları Damla Güven, Özlem Özdemir, Çağıl Han Öztornacı, Ecem Günaydın, Çiğdem Zorlukol, Sıla Aşık, Ege Oral, Ozan Fakıoğlu ve Ekinsu Cemgil yer alacak. 
Pandemi süresince sanatçılar, Devlet Opera ve Balesi Müdürlükleri’nin ve TC. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı sosyal medya hesapları üzerinden gerçekleştirdiği canlı yayın konserleri ve söyleşilerinin yanı sıra hazırladıkları kısa videolar ile #EvdeKal etiketine destek verdi. 
18 Temmuz 2020 Cumartesi akşamı saat 21.00’da gerçekleşecek sezonun son etkinliği “Sahnede Hayat Var” Opera/Bale Kolaj Konseri’nin sınırlı sayıda olan ücretsiz davetiyeleri, Samsun Devlet Opera ve Balesi gişesinden temin edilebilir. 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344