Verismo Gala Gecesi Konseri! Samsun Etkinlik

Samsun Devlet Opera ve Balesi, ünlü operalardan seçilmiş aryalar, düetler, uvertür ve intermezzodan oluşan “Verismo Gala Gecesi” konseri ile 9 Nisan 2022 akşamı müzikseverlerle bir araya geldi.

Verismo Gala Gecesi Konseri! Samsun Etkinlik

19. yüzyılda İtalyan operasında romantizm sonrası gerçekçilik (Verismo) akımı yaşanır ve bu dönem G. Verdi dâhil pek çok değerli bestecinin de en ünlü yapıtlarını ortaya koydukları dönemdir. Gerçeğin tüm yönleriyle ve eksiksiz olarak ortaya koyulması gerektiğini savunan 19. yüzyıl İtalyan operasındaki Verismo Dönemine ait yapıtlar (Tosca, Aida, Maskeli Balo, Macbeth, Otello vb.) bugün dünyada en sevilen ve ilgi gören yapıtlar arasındadır. 
Samsun Devlet Opera ve Balesi Orkestrası, şef Tulio Gagliardo Varas, solistler Mine Kurtoğlu (Soprano) ve Murat Güney (Bariton) ile birlikte “Verismo Gala Gecesi”nde G. Verdi, R. Leoncavallo, A. Ponchielli, P. Mascagni’nin eserlerinden oluşan özel bir repertuarla opera severleri selamladılar.
1 bölüm olarak gerçekleşen konser sanatseverlerin ilgisiyle karşılandı ve sanatçılar uzun süre ayakta alkışlandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344