36 yıllık bekleyiş sona erdi! Top Gun: Maverick

Biletinal’dan, 36 yıllık bekleyişe erken kavuşma. Tom Cruise’u 23 yaşında ünlü yapan Top Gun’ın devam filmi Top Gun: Maverick vizyona girdi.

36 yıllık bekleyiş sona erdi! Top Gun: Maverick

Biletinal’dan, 36 yıllık bekleyişe erken kavuşma. Biletinilal, Tom Cruise’u 23 yaşında ünlü yapan Top Gun’ın devam filmi “Top Gun: Maverick”i merakla bekleyenler için, 25 Mayıs 2022’de Torun Center’da özel bir gösterim düzenledi. Biletinal takipçileri için düzenlenen özel gösterim, izleyicileri adeta zaman makinesinden geçirdi. 
Sinema sektörünün biletleme platformu Biletinial, bu defa 1986 yılında vizyona girdiğinde çok ses getiren Top Gun’ın 36 yıl sonra gelen devam filmi “Top Gun: Maverick’”in takipçilerini, vizyon tarihinden önce özel gösterimde bir araya getirdi. 
Biletinial’ın 25 Mayıs’ta Torun Center’da gerçekleştireceği özel gösterimde, izleyicileri sürpriz hediyeler de bekliyordu.
Dünyaya pilot mont ve gözlüğünü sevdiren film, Tom Cruise’u 23 yaşında ünlü yaparken, 1986 yılının gişe hasılatı en yüksek film unvanını da kazanmıştı.
Tom Cruise ve  Kelly McGillis'in boş rollerini paylaştıkları Top Gun’ın devam halkası olan Top Gun: Maverick’in başrolünde yine, bugün artık 56 yaşında olan Tom Cruise yer alıyor. Tom Cruise, ilk filmde olduğu gibi Amerika Birleşik Devletleri Deniz Kuvvetleri Teğmeni Pete Mitchell olarak hayranlarının karşısına çıkıyor. Filmin yönetmenliğini ise Joseph Kosinski üstleniyor.
Top Gun Maverick konusu
Film usta pilot Maverick’in eğitmen olarak hava kuvvetlerine geri dönüşü sonrası gelişen olayları anlatıyor. Donanmanın en iyi pilotlarından biri olan Pete “Maverick” Mitchell, verdiği otuz yıllık hizmetten sonra ait olduğu yerde, cesur bir test pilotu olarak sınırları zorlar ve kendisini yere bağlayacak olan terfiden kaçar. Kendisini Top Gun mezunlarından oluşan bir müfrezeyi o güne kadar hiçbir pilotun görmediği özel bir görev için eğitirken bulur. Belirsiz bir gelecekle ve geçmişinden gelen anılarla karşı karşıya kalan Maverick, en büyük korkularıyla yüzleşmek ve büyük bir fedakarlık yapmasını gerektiren bir göreve gitmek zorunda kalır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4