banner341

Gencebay'dan Yıldırım'a büyük destek, Sibel Yıldırım kimdir?

Profesyonel müzik kariyerine başladığı günden bu yana albümleri ve muhteşem sesi ile kendine özgü bir hayran kitlesine ulaşan Samsunlu Sibel Yıldırım, müzik dünyasının efsanesi, hemşehrisi Orhan Gencebay'ın unutulmaz parçası Vazgeç Gönlüm'ü yeniden yorumladı. Şarkı kısa sürede dijital müzik platformlarında liste başı olurken çektiği klip ise on binlerce görüntüleme aldı.

Gencebay'dan Yıldırım'a büyük destek, Sibel Yıldırım kimdir? ABONE OL

Türk müziğinin efsane ismi Orhan Gencebay'ın yine efsane olmuş eserlerinden Vazgeç Gönlüm, uzun yıllar sonra, bir başka Samsunlu sanatçının sesinden yine Türkiye'nin gündemine oturdu. Helal Sana albümüyle 2010 yılında profesyonel müzik kariyerine adım atan Sibel Yıldırım, Orhan Gencebay'ın Vazgeç Gönlüm eserini yeniden yorumladı. Şarkıyı muhteşem bir performans ile seslendiren Sibel Yıldırım, bu çalışmasıyla kısa sürede dijital müzik platformlarında 'en çok dinlenen şarkı ve şarkıcı' konumuna yükseldi.
MUHTEŞEM YORUM, MUHTEŞEM KLİP
Bununla yetinmeyen sanatçı, Poll Production markası ile şarkıya güzel bir klip çekerek ünlü esere adeta yeniden hayat verdi. Orhan Gencebay'ın plak görüntüleri ve fotoğraflarıyla süslenen video klip, şarkının yorumu kadar beğenildi ve kısa süre içerisinde onbinlerce kez izlendi. Kilibin yayınlamasıyla birlikte sadece Youtube'de izlenme oranı gittikçe artan Sibel Yıldırım, "Orhan Gencebay sadece biz müzisyenler için değil tüm sanat camiası için efsane bir isim. Böylesine efsane ve büyük bir ismin şarkısını yorumlamak, bugüne kadarki en büyük heyecanımı bana yaşattı. İnsanlardan gelen övgüler nedeniyle de hem çok mutlu oldum, hem de büyük gurur yaşadım. Herkese çok teşekkür ediyorum" dedi.
'SANATÇI SORUMLULUĞUM DAHA DA ARTTI'
Orhan Gencebay'ın ünlü eserini kendisine hediye ettiğini de söyleyen Sibel Yıldırım, "Kendisi ve çok kıymetli eşi Sevim Emre Gencebay hanımefendi bana büyük destek verdi. Meslek büyüğüm, üstadım Orhan Gencebay'a ve değerli eşine ne kadar teşekkür etsem azdır. Onun bu desteği, meslek hayatımın geleceğinde bana çok daha büyük sorumluluklar yükledi. Orhan Gencebay'ın desteğini almış bir sanatçı olarak üzerimideki yük ve sorumluluk bir kat daha arttı. Bundan sonraki sanatsal çalışmalarımı bu sorumluluk içerisinde yürüteceğim" diye konuştu.
'Helal Sana' albümüyle başladığı müzik kariyerini 2013 yılında Siyah Duman ve 2016'da Beşi Bir Yerde / Ayarsız albümleriyle sürdüren Sibel Yıldırım, 2017 yılında hayatını kaybeden İbrahim Erkal ile seslendirdiği 'İnsafsız' isimli şarkıyla da büyük beğeni toplamıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4