Netflix'in 'Aşk 101' dizisi hakkında savcılık kararını verdi!

Netflix Türkiye yapımı 'Aşk 101' dizisi ile ilgili CİMER'e yapılan şikayet hakkında soruşturmaya yer olmadığına karar verildi.

Netflix'in 'Aşk 101' dizisi hakkında savcılık kararını verdi!

Savcılık, gençleri eşcinselliğe yönlendirdiği ve genç bireylerin gelişimini olumsuz yönde etkilediği ileri sürülerek şikayet edilen Netflix'in gençlik dizisi 'Aşk 101' hakkında soruşturmaya yer olmadığına karar verdi.
CİMER'e yapılan bir ihbarda, Netflix Türkiye yapımı 'Aşk 101' dizisinin gençleri eşcinselliğe yönlendirdiği ve genç bireylerin gelişimini olumsuz yönde etkilediği ileri sürüldü.
Savcılık kararında söz konusu dizinin kamuya açık bir televizyon programında yayınlanmadığını, dizinin yayınladığı Netflix platformuna üye olunması gerektiği ve üyelik için de ücret talep edildiğini belirtti.
Kararda, kişilerin hür iradesiyle para vererek izlediği bir dizide insanların yine iradesiyle izlememesi gerektiği belirtilip, ihbar değerlendirmeye alınmadı.
Yeniçağ'ın aktardığına göre, savcılık şikayete yönelik soruşturmaya yer olmadığına karar verdi.
Aşk 101, 1998 yılında bir lisede okuyan bir grup gencin hikayesini anlatıyor. Dizinin oyuncu kadrosunda Pınar Deniz, Kaan Urgancıoğlu, Kubilay Aka, Mert Yazıcıoğlu, Alina Boz, Selahattin Paşalı ve İpek Filiz Yazıcı gibi isimler yer alıyor.

Netflix'in 'Aşk 101' dizisinin yönetmeni, oyuncuları, konusu
Aşk 101 (İngilizce özgün adıyla Love 101), ilk sezonu 24 Nisan 2020'de Netflix platformunda yayınlanan, senaryosu Meriç Acemi tarafından kaleme alınan, yönetmeliğini Ahmet Katıksız ve Deniz Yorulmazer'ın birlikte yaptığı gençlik ve komedi-drama türündeki Türk internet dizisi.[1] İkinci sezon çekimleri ise ilk sezonla birlikte yapıldı.
4 uyumsuz ve 1 örnek öğrencinin ağırlıklı olarak 1998 yılında geçen hikayesini anlatır. Hikayeyi anlatan Işık (Bade İşçil) çoktan yetişkin olmuş, yıllar sonra tekrar buluşmak için lise arkadaşlarına mektup göndermiştir. Yetişkin Işık'ın anlatımına ağırlıklı olarak 2000 ve öncesinin müzikleri de eşlik eder.[3] Birbirinden farklı sebeplerden ötürü okul idaresiyle problem yaşayan Sinan (Mert Yazıcıoğlu), Kerem (Kubilay Aka), Eda (Alina Boz) ve Osman (Selahattin Paşalı) daha önce pek çok sefer atılma tehlikesi yaşamış ve neredeyse tüm öğretmenlerini bıktırmıştır. Okulun müdürü Necdet (Müfit Kayacan) okuldan atılmaları için fırsat kollarken onların okuldan atılmamaları için elinden geleni yapan tek öğretmen Burcu (Pınar Deniz) öğretmendir. Burcu öğretmenin tayinin çıktığını öğrendiklerinde gitmesini önlemek için onu okulun asi beden eğitimi öğretmeni Kemal'e (Kaan Urgancıoğlu) aşık etme planı yaparlar. Planın yürümesi için aşktan anlayan birilerine ihtiyaçları vardır. Okulun örnek öğrencilerinden Işık'ı (İpek Filiz Yazıcı) yardımcı olması için ikna ederler.
Çekimler
Birinci ve ikinci sezon çekimleri İstanbul'un Beşiktaş ilçesinde bulunan Akif Tunçel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde gerçekleşti.
Oyuncular ve rolleri
Mert Yazıcıoğlu, Sinan
Kubilay Aka, Kerem
Alina Boz, Eda
Selahattin Paşalı, Osman
İpek Filiz Yazıcı, Işık
Pınar Deniz, Burcu
Kaan Urgancıoğlu, Kemal
Müfit Kayacan, Necdet
Bade İşçil, yetişkin Işık
Tuba Ünsal, yetişkin Eda

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344