Ramo dizisinin konusu ve oyuncuları

Ramo dizisi bomba gibi geliyor. Harika bir fragman ile izleyicinin merakını bir kat daha arttıran Ramo dizisinde en çok merak edilen konulardan biri de dizinin Adana’nın neresinde çekileceği.

Ramo dizisinin konusu ve oyuncuları ABONE OL

Adana Taşkapı Neresi? Ramo Hangi Mahallede Çekiliyor?
Ramo dizisi bomba gibi geliyor. Harika bir fragman ile izleyicinin merakını bir kat daha arttıran Ramo dizisinde en çok merak edilen konulardan biri de dizinin Adana’nın neresinde çekileceği. 
Ramo dizisinden ilk fragman izleyici ile buluştu. Çok yakında başlayacak olan yeni dizi Ramo'nun oyuncu kadrosunda kimler var? İşte Ramo oyuncuları ve Ramo dizisi ile ilgili merak edilen detaylar...
Ramo çok yakında başlıyor. SHOW TV ekranlarında izleyici ile buluşacak olan Ramo dizisinden ilk fragman da yayınlandı. Peki, Ramo oyuncuları kimler?

RAMO DİZİSİ OYUNCULARI
Senaryosunu Yılmaz Şahin'in yazdığı dizinin yönetmen koltuğunda Yağız Alp Akaydın oturuyor. Dizinin başrolünde Murat Yıldırım yer alıyor. Ramo'da, Esra Bilgiç, İlker Aksum, Yiğit Özşener, Görkem Sevindik, İdil Fırat, Cemre Baysel, İlhan Şen, Sacide Taşaner ve Macit Koper de yer alıyor.
Ramo dizisi için 20’den fazla profesyonel oyuncu eki ayından beri Adana’da bulunuyor. Oyuncular Adana şivesini öğrendiler artık neredeyse üç aydır Adana’da bulunuyorlar. Ramo dizisinin ilk bölümü çekilmiş ancak çok etkileyici bulunmadığı için ilk bölüm tamamen çöpe atılıp yeni yönetmen ile yeniden çekilmişti. Ramo dizisinin ilk bölüm fragmanını izlediğimizde zaten verilen emeklerin boşa gitmediğini görüyoruz.

Adana Taşkapı Neresi?
Ramo dizisinin tanıtım fragmanında ” burası Adana’nın kalbi Taşkapı. Öyle elini kolunu sallayarak giremezsin adamı oyarlar” sözü ile Taşkapı mahallesine dikkat çekiliyor; ancak Adana’da gerçek bir Taşkapı mahallesi yok. Bu tamamen Ramo dizisi senaristi Yılmaz Şahin’in hayalinde Hürriyet Mahallesine verdiği isim. Zira Ramo dizisinde bahsedilen bu mahalle Adana’nın gerçekten meşhur mahallesi Hürriyet mahallesidir.
Bir çok terör ve suç olayının olduğu Hürriyet mahallesine gerçekten elini kolunu sallayarak giremezsin. Genelde mafya, çete veya aşiret olaylarının yaşandığı bir mahalledir.
Ramo dizisinin çekildiği mahalleyi izleyiciler yine Adana’da çekilen Sıfır Bir isimli İnternet dizisinden hatırlayacaklardır. Sıfır Bir dizisinde de dizinin çekimlerinin yapıldığı mahalle çok dikkat çekmiş ve böyle bir mahallenin olup olmadığı bir çok izleyici tarafından sorgulanmıştı. Çukur dizisinin çekildiği mahalle olan Balat’ta olduğu gibi Adana’nın Hürriyet mahallesinde de Ramo dizisi için bazı özel inşaatlar ve hazırlıklar yapıldı. Bir çok ev Ramo dizisi için yeniden restore edildi.
Aslında Hürriyet mahallesi bir çok yönden Ramo dizisinde anlatılan Taşkapı mahallesi ile benzerlik göstermekteydi ancak son yıllarda Hürriyet mahallesinde polisin ve milli eğitimin ve aile sosyal politikaların gerçekleştirdikleri başarılı projeler ile mahalle bir çok yönden normalleşmiş ve değişmiştir.

Ramo Dizisi Tanıtım Fragmanı

Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2019, 09:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4