Taha Gürbüz Kaygılar! Taha Gürbüz kimdir? Kaygılar sözleri

Müzikseverlerin bağımsız müzik sahnesinden tanıdığı Taha Gürbüz’ün, önümüzdeki aylarda yayınlayacağı albümün “Kaygılar” isimli ikinci teklisi 1 Temmuz Cuma günü tüm dijital platformlarda müzikseverlerle buluştu.

Bağımsız müzik sahnesinin sevilen isimlerinden Taha Gürbüz, önümüzdeki aylarda yayınlayacağı albümünün ikinci teklisi “Kaygılar”ı klibi ile birlikte 1 Temmuz Cuma günü tüm dijital platformlarda dinleyicileri ile buluşturdu.
Taha Gürbüz, “Kaygılar” adını verdiği şarkısında albümün ilk teklisi ‘Hiç Halim Yok’taki sevimli isyan duygusunu devam ettiriyor. Kaygılar, günümüz hayat koşulları ve gelecek endişesini dile getiren, Pop Disco Funk ritimlerin yanı sıra Latin öğeler ve Türk ezgilerini de barındıran ironik ve bir o kadar enerjik bir şarkı.


Sözü, müziği ve düzenlemesi Taha Gürbüz’e ait olan, saksafon kayıtları Cahemelon Singers Studio’da, bas gitar kayıtları Pitbull Strings Studio’da gerçekleşen şarkının diğer tüm kayıtları sanatçının home stüdyosunda tamamlandı. Mix ve mastering’ini Pinhani grubundan tanıdığımız Eray Polat’ın üstlendiği “Kaygılar”ın fotoğraf çekimlerini ise fotoğraf sanatçısı Ali Kaleli gerçekleştirdi.  Şarkının Umut Can Sevindik yönetmenliğinde Sarıyer’in Gümüşdere Köyü’nde çekilen klibi de sanatçının YouTube kanalında müzikseverlerle buluştu.
Kaygılar, 1 Temmuz Cuma gününden itibaren tüm dijital platformlarda yerini aldı.
Taha Gürbüz, 2017 yılında ilk solo albümü Manyak’ın ardından, 2018 yılından beri yayınladığı EP ve teklileri müzikseverlerin beğenisine sunuyor.
Kaygılar sözleri, Kaygılar şarkı sözleri
Ne tadı var ne tuzu
Bu hayatın korkusu
Hep hep üzerimizde
Seçenek var ama yaman çelişkilerle
Ah kaygılar
Aklımın içinde uzun yoldalar
Beni bulurlarsa maazallah
Ah kaygılar
Aklımın içinde uzun yoldalar
Beni bulurlarsa maazallah
Ne günü ne gecesi
Bitmiyor endişesi
İstikrar hep uzak
Of gelecek bilmecesi
Ah kaygılar
Aklımın içinde uzun yoldalar
Beni bulurlarsa maazallah
Ah kaygılar
Aklımın içinde uzun yoldalar
Beni bulurlarsa maazallah
Ah kaygılar
Aklımın içinde uzun yoldalar
Beni bulurlarsa maazallah
Ah kaygılar
Aklımın içinde uzun yoldalar
Beni bulurlarsa maazallah
Taha Gürbüz kimdir? 2008 yılında kurduğu Plaket grubuyla 13. Roxy Müzik Günleri’nde, sözü ve müziği kendisine ait üç şarkıyla ‘Birincilik’ ve ‘Tuborg Özel Ödülü’nün sahibi olan Taha Gürbüz, 2011 yılında kurduğu Jilet grubu ile 2012 yılında ‘Misk-i Amber’ albümünü yayınladı. 2013 yılından itibaren müzikal kariyerinde farklı bir yola gitmek isteyen sanatçı 2017 yılında ilk solo albümü ‘Manyak’ı yayınladı. 2018 yılından itibaren ise sırasıyla ‘Anlamadı’, ‘Söz Mü?’, ‘Karanlıklar’, ‘Karanlıklar – Akustik’, Ceren Kaan ile düet yaptığı ‘Öldür Beni’, ‘Öldür Beni – Akustik’i yayınladı. 2020 yılının Haziran ayında yayınladığı ‘İhtimal’ şarkısının ardından 5 Şubat’ta, 2021 yılında çıkaracağı ‘FİL’ isimli EP’sinden ilk şarkısı ‘HASBELKADER’i, 19 Mart’ta ise aynı EP’den ikinci şarkısı ‘KUKUMAV KUŞLARI’nı yayınladı. Sanatçı aynı yılın nisan ayında, HASBELKADER ve KUKUMAV KUŞLARI’nın da yer aldığı, FİL adını verdiği toplam dört şarkıdan oluşan, FİL adını verdiği EP’sini, Aralık ayında ise Lila ile düet yaptığı MASA isimli teklisini müzikseverlerin beğenisine sundu. Sanatçının 2022 yılında bir albümde toplayacağı şarkıların yer aldığı projesinin ilk teklisi ‘Hiç Halim Yok’u 30 Nisan’da yayınladı. 

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2022, 16:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4