Samsun Anadolu Lisesi Mezunu Av. Arb. Ümit Erdem: Malpraktis Davalarında Bilirkişi Raporları Nasıl Olmalı?

Malpraktis (Tıbbi Uygulama Hataları) Davaları ile ilgili belki de en fazla sorulan, dava dosyasına giren Bilirkişi Raporları’na Nasıl, Ne Şekilde ve Hangi konularda itiraz edilebileceği, edilmesi gerektiği benzeri sorulardır.

Malpraktis davaları nedir?

Malpraktis davaları ile ilgili belki de en fazla gelen sorular, dava dosyasına giren Bilirkişi Raporları’na Nasıl, Ne Şekilde ve Hangi konularda itiraz edilebileceği, edilmesi gerektiği benzeri sorulardır.
Bu sorularla ilgili İzmir Tabip Odası Sağlık Hukuku Komisyonu Başkanı Dr. Yakup Gökhan Doğramacı ile İstanbul Barosu Sağlık Hukuku Merkezi Başkanlığı’nı yürütmüş olan Av. Arb. Ümit Erdem’in birlikte hazırlamış olduğu “Malpraktis Davalarında Bilirkişi Raporları Nasıl Olmalı?” başlıklı Eser, Legal Yayınevi tarafından yayımlanmıştır.
Eserin hazırlanmasında Yargıtay (13.) Hukuk Dairesi’nin 2019 yılında vermiş olduğu tüm Kararlar tek tek incelenmiştir. Eser’de, tüm Kararlar içerisinden seçilen 268 ayrı Karar’a yer verilerek, 418 ayrı Dipnot ile değerlendirilmiştir. Bu haliyle, tamamı 2019 yılına ait Kararların incelenmesiyle, Tıp Hukuku alanında en fazla ve en güncel Kararlar’ın değerlendirildiği ve yer verildiği, ilk ve tek eserdir.
Samsun Anadolu Lisesi Mezunu Av. Arb. Ümit Erdem’in 8, Doktor Y. Gökhan Doğramacı’nın 2, yayınlanmış kitapları bulunmaktadır.

 

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344