banner341

Ağrılarından yürüyemiyordu, Artroskopi ile şifa buldu!

Sağ dizinde oluşan ağrılardan ötürü yürümekte zorlanan hatta topallamaya başlayan 60 yaşında olan Mesure Ekinci, Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Doç.Dr. Cem Coşkun Avcı tarafından uygulanan Diz Artroskopi yöntemi ile şifa buldu. Günlük yaşantımızı büyük ölçüde etkileyen diz ağrıları depresyonu bile tetiklediği görülmüştür. Bu sağlık sorunu, geçmişteki yanlış alışkanlıklardan bile ortaya çıkabilir hatta dikkate alınmadığında ciddi sağlık sorunlarına yol açmaktadır.

Ağrılarından yürüyemiyordu, Artroskopi ile şifa buldu! ABONE OL
KISA SÜREDE SAĞLIĞINA KAVUŞTU
Uzun zamandır sağ dizinde ağrılar olan Mesude Ekinci, Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri  Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Doç.Dr. Cem Coşkun Avcı'ya başvuruyor. Yapılan muayenenin ardından kendisine Diz Artroskopi yöntemi uygulanan Mesude Ekinci kısa süre içinde sağlığına kavuşuyor. 
Ekinci, ameliyata giden süreci şöyle değerlendirdi; "Ameliyat öncesinde sağ dizimde ağrılar vardı. Yürüdüğümde topallamaya başlıyordum. 50 adımdan sonra oturmam gerekiyordu. Çok şükür doktorumun yanına geldim ve ameliyatımı yaptı. Allah'ıma şükür çok memnunum. Büyük Anadolu Hastaneleri'ne gelme sebebim, daha önceden doktora gittiğimde bana açık ameliyat yaparım 3-5 ay geçsin yürüyemez hale geldiğinizde ameliyat yaparım demişlerdi. 
 
KORKMANIZA HİÇ GEREK YOK
Bende dizim deki ağrılardan canım çok yandığından dolayı hemen ameliyat olmak istedim ve doktorum Doç.Dr. Cem Coşkun Avcı'ya geldim. Kendisi; teyzecim ben kapalı diz ameliyatı yapacağım inşallah daha iyi olacaksın dedi. Şimdi 1 kilometre yolu düz yürüyebiliyorum. Ameliyattan sonra 2 gün sonra ayağa kalkarak işlerime bakmaya başladım. Şimdi bana iyi oldun mu diye sorduklarında Allah'ıma şükür çok iyi oldum tabiki günden güne daha iyi olacağım.
Ameliyat sonrasıda önceki ağrılarımdan hiçbiri yok. Ameliyattan korkanlara da korkmalarına gerek yok çok çabuk iyileşebiliyorsunuz. İçiniz rahat olsun. Sağlığıma kavuşturan doktorum Cem beye ve Büyük Anadolu Hastaneleri'ne teşekkür ediyorum" dedi. 
 
KULAKTAN DOLMA BİLGİLERE İTİBAR ETMEYİN
İnsanların daha fazla bilgi sahibi olmasıyla kamuoyunu bilgilendirici açıklamalar yaptıklarını ve kendilerine başvuran hastalara Diz Artroskopi yöntemini başarıyla uyguladıklarını belirten Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Doç.Dr. Cem Coşkun Avcı, "Diz; bacağın bükülebilen orta dış kesimidir. Her eklemde olduğu gibi kaslar ve de destek dokularla çevrili olan bu eklemin önyüzünde, eklemi kalkan gibi koruyan dizkapağı kemiği vardır. 
Bilgilendirmeye yönelik yaptığımız açıklamalarla birlikte son dönemde, kişiler daha bilinçli  ağrılarını ciddiye alıp doktora başvurduklarını görmekteyiz. Fakat bazı hastalarda ise bu durum tam tersine. Uzun yıllar diz ağrılarını krem, ilaç ve kulaktan dolma bilgiler ile geçiştirmeye çalışanlar ilerki dönemde geri dönüşü olmayan sağlık problemlerini beraberinde getirebiliyor.
 
DOKTORUNUZA BAŞVURUN
Bu anlamda hayatımızı kısıtlayan, hareketimizi engelleyen, bize acı veren bu şikayetler için yaşınız ve nedeni ne olursa olsun hemen ilgili doktora başvurup gerekli tıbbi müdahaleler yapılmalıdır. 
Artroskopi yöntemi eklem boşluklarının fiberoptik bir ışık kaynağı ve ona uygun kamera ile görüntülenmesini sağlayan endoskopik bir muayene ve tedavi yöntemidir.
İşlem 0,5 cm’lik iki veya üç kesiden gerçekleştirildiğinden yara problemleri ve ameliyat sonrası ağrı, hareket kısıtlılığı gibi sorunlar olmamaktadır. Bu yüzden de ameliyat sonrası iyileşme son derece hızlı bir şekilde gerçekleşmektedir. " diyerek sözlerine son verdi. 
Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2018, 12:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4