banner341

Ameliyat gerektirmeyen tedavi 'Lazer yöntemi ile hemoroid'den kurtulun'

Samsun Büyük Anadolu Hastanaleri "Lazer Proktoloji Uygulamaları ile fistül, hemoroid (basur), pilonidal sinüs (kıl dönmesi) tedavisinde sıfır hata, büyük başarı imkanı sunarak, hastaların kısa süre içinde hemoroidten kurtulmasını ve aynı gün iş hayatına dönmesini sağlıyor.

Ameliyat gerektirmeyen tedavi 'Lazer yöntemi ile hemoroid'den kurtulun' ABONE OL
Samsun Büyük Anadolu Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Sedat Ocak Hemoroid hastalığının belirtileri, önlemleri ve tedavi yöntemleri hakkında bilgi vererek, yapılan ağrısız ve kanamasız lazerli operasyonla hastaların kısa bir zamanda mutlu bir şekilde normal yaşantılarına döndüklerini belirtti.
Hemoroid  hastalığının toplumda bir tabu olarak görüldüğünden sıklığı düşünülenden daha fazla olduğuna dikkat çeken Opr. Dr. Sedat Ocak, "Hemoroid  hastalığı toplumun yaklaşık %50 nüfusunu etkileyen, erkek ve kadınlarda görülen bir durumdur. Hemoroidal damar yastıkçıkları herkeste bulunur ve makat toplar damarlarının anüsün (makat) tam olarak kapanmasına yardımcı olur. Ancak bu yastıkçıklar genişler, sarkarsa şikayetlere ve sorunlara neden olur. Mayasıl ya da tıbbi adıyla hemoroid, hastaların utanmaları, muayene olmaktan korkmaları gibi nedenlerle genellikle geç  teşhis ediliyor ve zamanında tedavi edilmeyen hemoroidler ilerleyip dayanılmaz ağrılara, şişliklere, kanamalara, kansızlık ve halsizliğe neden oluyor. 
Kaşıntı, yanma, ağrı, hassasiyet, kanama başlıca şikayetlerdir. Bu durum tuvalet yapılması sırasında ıkınmalarda daha belirgin hal alır. Sıklıkla makattan kendiliğinden ya da dışkılamayla kan gelmesi, klozetin kana bulanması gibi şikayetlerle ön plana çıkan bu hastalık, 10 hastadan 4'ünde hiçbir şikayete neden olmadan da var olabilmektedir.
SON TEKNOLOJİ LAZER CİHAZI
Samsun Büyük Anadolu Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Sedat Ocak; 'Artık günümüz teknolojisi ile hemoroid yani basur tedavisi ameliyat gerektirmiyor."Lazer Proktoloji Uygulamaları" Merkezize kazandırdığımız dünyanın en küçük ve en güçlü lazer cihazımız sistem standlara uygun, performans ve değer sahibidir. Üstün işçiliği, dizaynı patentli soğutma teknolojisi ve berzerlerinden daha küçük ebatıyla, tedavi de istenilen başarıyı elde edebilmesiyle, sıfır hata büyük başarısı sayesinde farkını en iyi şekilde ortaya koymaktadır. ” dedi.
KISA ZAMANDA TEDAVİ GÜNÜBİRLİRLİK İŞ BAŞI
Hemoroid şikayeti olan hastalar öncelikle bir kamera vasıtasıyla (rektosigmoidoskopi) muayene edilir. Muayenenin ardından kesin tanı konur. Günübürlik bir işlem olan lazer teknolojisi ile ağrısız ve kolay bir tedavi uygulayarak, bu sağlık sorunun dan kısa bir sürede tedavi ediyoruz. 
Son teknolojik aletle yapılan bu İşlem, istirahat gerektirmiyor. Kişi aynı gün günlük hayatına dönüyor, işbaşı yapmasına olanak sağlıyor. Uygulama yapılan cihaz dünya da bilinen son teknoloji ürünüdür. Hemoroidten kurtardığımız bölgede diğer yöntemlere göre  tekrarlama riskini minimuma indiriyoruz.
Proktoloji Hemoroid Merkezine kazandırdığımız dünyanın en küçük ve en güçlü lazer cihazımız standlara uygun, performans ve değer sahibidir. Üstün işçiliği, dizaynı patentli soğutma teknolojisi ve benzerlerinden daha küçük ebatıyla, tedavi de istenilen başarıyı elde edebilmesiyle, farkını en iyi şekilde ortaya koymaktadır. ” diyerek sözlerine son verdi.
Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2018, 15:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4