banner341

Atasam Sağlık Grubu'ndan Atakum’a dev yatırım

Yurtiçi ve yurtdışında adından söz ettirmeyi başaran, sağlık, sağlık turizmi ve istihdam gibi konularda Samsun’un gelişimine pek çok katkı veren Atasam Sağlık Grubu Atasam Atakum Tıp Merkezi’ni hizmete açtı.

ABONE OL

Samsun'un köklü sağlık kuruluşlarından Atasam Sağlık Grubu, tıp merkezi zincirlerine
dün bir yenisini daha ekledi. Atasam Atakum Tıp Merkezi dün Atakum ilçesi Yenimahalle Mahallesi Atakent Bulvarı üzerinde geniş bir katılımla hizmete açıldı. 3 bin 200 metrekarelik alanda 14 yıl önce İsmet Akçay, Salih Zeki Pişkin, Selçuk Şen, Kubilay Yüzüncü, Tuğrul Akyazıcı, ortaklığında kurulan Atasam Sağlık Grubu’nun Atakum’da yeni açılan Tıp Merkezi’nde 18 branşın yanı sıra tam donanımlı Medikal Estetik Merkezi ile Fizik Tedavi Merkezi hizmet verecek.

GENİŞ KATILIM SAĞLANDI
Açılışa Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, Havza Belediye Başkanı Selahattin Özdemir, AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, CHP Samsun İl Başkanı Mehmet Kundak, Samsun Tabip Odası Başkanı Dr. Murat Erkan, Atasam Atakum Tıp Merkezi Hastane Müdürü Radyasyon Onkolojisi Uzmanı Dr. Emine Akyazıcı, kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri, iş insanları ve çok sayıda davetli katıldı. 

AKYAZICI: 7/24 FAALİYETTE OLACAĞIZ
Atasam Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Uz. Dr. Tuğrul Akyazıcı, “Burada 19 branşta ve 7/24 saat çalışacak Acil Servis ile birlikte bugünden itibaren faaliyete geçirmeyi planlamaktayız. Zaman içerisinde yeni branşlar da eklenecek. Bunun dışında bu yılın ikinci yarısında yapacağımız yatırımlarla ameliyathane ve yatak servisimizi de faaliyete geçireceğiz. Şu andan itibaren merkezimizde tam tedavi hizmeti anlamında  her şeyi tamamlamış bulunmaktayız. İkinci yarıda da yatırımımızı tamamladıktan sonra cerrahi anlamda hizmet vermeye başlayacağız” diye konuştu.

KUZEY IRAK’TA DA OFİS AÇTILAR
Atakum’daki yatırımlarının yanı sıra Kuzey Irak’ta da bir ofis açtıklarını belirten Uz. Dr. Tuğrul Akyazıcı, şöyle devam etti: “Yurtdışında bir ofisimizi daha açıyoruz. Irak’ta şirketimizin bir oluşumunu gerçekleştirdik. Bunu şu yüzden vurguluyorum; biz burada Samsun’a bir katma değer yaratmaya çalışıyoruz. Burada bir çok arkadaşımızı istihdam ettik ve 150 kişiye daha burayla beraber ek istihdam sağlayacağız ama onun ötesinde Samsun’a yurtdışındanda hizmet alacak faaliyette bulunmak istiyoruz. Sağlık turizminde ülkede bir çok firma yatırım yapıyor ve ülkenin her bir yanına dağılıyor ancak biz sadece kendi bünyemizde sınırlı olmadan tüm Samsun’a katkı sağlamak istiyoruz. Yatırımlarımızda bütün kamu olanaklarını da kullandık. Yani üniversitemizi ve Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin de olanaklarını kullanarak buraya ciddi bir hasta getirisi planlaması yaptık. O anlamda bugün kuzey Irak’ta da bir şirketimizin kuruluşunu gerçekleştirmiş olduk.”

DEVECİ: ATAKUM’UN BUNA İHTİYACI VARDI
Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, “Atasam olarak hoş geldiniz. zaten gelmeniz gerekiyordu, Atakum sizi bekliyordu. Atakum sizin hizmet vermeniz gereken bir yerdir. Atakum’da 40 bin üniversite öğrencisi var, 15 bine yakın akademisyen bu şehirde yaşıyor, 5 bin yabancı uyruklu öğrenci var, nüfusunun yarısından çoğu 30’unun altında yani genç. Bu sizin için müşteri anlamına geliyor olabilir ancak insanları daha gençken kontrol altına almak ve hasta olmasını engellemek lazım. Koruyucu hizmete de öncelik vermek lazım. İşin şakası bir tarafa, güzel bir hizmet. Çok güzel bir yatırım, sağlık sektöründe. Atakum’un buna ihtiyacı vardı, hoş gelsiniz. Hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

DEMİR: ATASAM’IN CİDDİ KATKILARI VAR
Havza Belediye Başkanı Selahattin Özdemir, Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’ın da konuşma yaptığı açılışta kürsüye gelen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Özellikle bugün bu müessesenin açılmasında iki büyük önemli nokta var. Türkiye'nin son yıllarda en çok yatırım yaptığı alanlardan biriside sağlıktır. Hatta yapılırken ve tasarlanırken eleştiri aldığı noktalarda oldu. Ama dünyada önemli bir konu. Özellikle Avrupa ve Latin Amerikada  sağlık sektörü ciddi bir açmazın içine gidiyor. Mesela Almanya da tekelleşme söz konusu. Kişi başına en çok sağlık harcaması yapan ülke ise ABD'dir. Buna rağmen Türkiye'deki kaliteyi yakalayamıyorlar.  Bunun içn yurtdışından birçok hastanın Türkiye'de tedavi olduğunu biliyoruz. Samsun Türkiye'nin sağlıkta da çok önemli düğüm noktasından birisidir. Bu konuda da artık dışarıdan kaynak getiren daha doğrusu tüm dünyaya sağlık alanında  hizmet veren hatırı sayılı bir il olması noktasındadır. Atasam Hastaneleri'nin de bu konuda ciddi katkılarının olması bizi mutlu etmiştir. Ayrıca bu hastanenin lokasyonu da çok güzel bir yere yapılmış. Bu anlamda batı çevre yönünde imar çalışmalarımız devam ediyoruz. Atakum'un nüfusu yakında 700 binleri bulacak” ifadelerini kullandı.

VALİ KAYMAK: TEBRİK EDİYORUM
Samsun Valisi Osman Kaymak ise “Bu kadar kalabalığın olması Atasam Hastaneleri'nin bu şehre katkısı ve verdikleri değerden ötürüdür. Bu görülüyor.  Şehirde güzel hizmetler vermişler ki insanlar da bu güzel oluşumu oluşturmuşlar tebrik ediyorum. Tuğrul Bey ile yeni tanıştım. Bu kurumla ilgili güzel şeyler duydum. En güzel tarafı da Samsunlu bir kardeşimizin, nükleer tıp konusunda Türkiye'de bir marka olması gurur verici.  Tuğrul Bey başka hastanelerinde onkoloji bölümünü kendilerinin çalıştırdıklarını ifade etti. Bu başarıdan dolayı tebrik ediyorum. Samsun bir sağlık kentidir. Tıp Fakültesi ile birlikte toplam 21 hastane, 10'a yakın da özel hastane var. Bu hastanelerde çalışanların sayısı 20 bine yaklaşıyor. Geçmiş dönem Sağlık Bakanı Ahmet Demircan'ın girişimleriyle Samsun'un 40 yıllık sağlık yatırımları planlanmış durumda. Kavak Vezirköprü ve Tekkeköy'de hastane inşaatı devam ediyor. Vezirköprü yakında açılacak. Ayrıca şehrimize şehir hastanesi de planlanıyor.  Devlet yatırımına dahil edildi. Projeleri hazırlanıyor. Samsun bunu hak ediyor. Özellikle Samsun'a sağlık kenti vizyonunu veren tıp fakültesidir. Bu bizler için büyük bir şanstır. Atasam Hastanesi'nin yönetimini tebrik ediyor hastalara da şifa diliyorum.

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2020, 22:26
YORUM EKLE
YORUMLAR
Huriye Ahmet Ünlütürk
Huriye Ahmet Ünlütürk - 1 yıl Önce

Başta damadımız TUĞRUL AKYAZICI VE ATASAMIN kurucularına sonsuz başarılar diler iz . Emeğinize sağlık , insanlığa hayırlı uğurlu olsun

SIRADAKİ HABER

banner4