Büyük Anadolu Hastaneleri'nde Sağlık Elimizde etkinliği

Büyük Anadolu Hastaneleri'nde "Dünya El Yıkama Günü" kapsamında el hijyenine dikkat çekmek, farkındalık oluşturmak amacıyla "Sağlık Elimizde" etkinliği düzenlendi.

Büyük Anadolu Hastaneleri'nde Sağlık Elimizde etkinliği

Belirli gün ve haftalarda ve sağlık alanında gerçekleştirdiği bilgilendirmeye yönelik etkinliklerde kamuoyunda farkındalık oluşturmaya yönelik çalışmalar gerçekleştiren Büyük Anadolu Hastaneleri'nde,  "Dünya El Yıkama Günü" kapsamında da el hijyenine dikkat çekmek amacıyla "Saglık Elimizde, Temiz Eller" programı düzenlendi.
Büyük Anadolu Hastaneleri Meydan Şubesi’nde Başhemşire Şerife Yetkin Tögül ve Başhekim Ahmet Muhlis Korur ile birlikte Enfeksiyon hemşiresi Sevgi Yanık ve Kadın Doğum Servis Sorumlusu Emel Karaduman 15 Ekim Dünya El Yıkama günü sebebiyle hastanenin kat görevlilerine el yıkama hijyen eğitimi verildi.

EL YIKAMANIN ÖNEMİ
Yapılan etkinlikte günün anlam ve önemini anlatan bir konuşma yapan Büyük Anadolu Hastaneleri Meydan Şubesi Başhemşiresi Şerife Yetkin Tögül, “İnsanların sağlıklarının güvende olduğunun bilinmesi için böyle bir etkinlik yapmak aklımıza geldi. El yıkamanın önemi ile sağlığımız güvendedir. Büyük Anadolu Hastaneleri Meydan Şubesi çalışanları el yıkama eğitimi ile bir kez daha güven tazeledi” dedi.


Tögül ayrıca, "Günlük yaşantımız içinde kendi sağlığımıza dikkat etmemizin birinci faktörü el hijyeninden yani el yıkamadan geçer. Çalışma ortamında diğer kişilerinde sağlığı için el hijyeni büyük önem taşır. Başta kendi iş kolumuz sağlık sektörü olmak üzere bir çok iş kolunda, çalışanların el yıkamasındaki aksaklıklar, toplumu tehdit eden ciddi sağlık sorunlarına yol açtığını görmekteyiz.

TEMİZ ELLER İÇİN
Hem kendimizin hemde çevremizdekilerin sağlığını korumak için ellerimizi sık sık ve doğru bir şekilde yıkamalıyız.
El hijyeni, ellerin sıvı sabun gibi çeşitli temizlik malzemeleri ile su ile yıkanarak yada alkolsüz susuz el antiseptiği ile ovuşturularak geçici floranın uzaklaştırılmasıyla sağlanır.
Doğru el hijyeni tekniğinde, bol su ve sabun kullanılmalı, ellerimizi 10-15 saniye iyice ovuşturmalı, parmak aralarını ve tırnak altlarını iyice temizlemeliyiz. Bu temizlik süresi 40-60 saniye olmalıdır. Ellerimizi gerekli duyurulduğu her zaman yıkamalı ve temiz tutmalıyız" diye konuştu.
‘Sağlık Elimizde’ etkinliğinde görevliler el hijyeninin nasıl sağlandığını uygulamalı olarak yaptılar.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344