banner208

Büyük Anadolu Hastanesinde Sağlık Konferansı

Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri tarafından sosyal sorumluluk çerçevesinde bilgilendirme amacıyla düzenlenen 'Sağlık Konferansları'nın bir yenisi daha Orman İşletme Müdürlüğü’nde gerçekleştirdi.

Büyük Anadolu Hastanesinde Sağlık Konferansı

Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri Meydan Hastanesi hekimlerimizden Kardiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Hasan Yücel’in katılımıyla ‘Kalp Sağlığı’ konulu seminerine Orman İşletme Müdürlüğü çalışanları yoğun ilgi gösterdi.

Orman İşletme Müdürlüğü’nde yoğun bir katılım ile düzenlenen konferansın açılış konuşmasını yapan Büyük Anadolu Hastaneleri Kurumsal İlişkiler ve İş Geliştirme Müdürü Fatih Esen, "Alanında uzman değişik bölüm doktorlarımız ile sadece Samsun ve ilçeleri değil, komşu il ve ilçelerimizde gerçekleştirdiğimiz bilgilendirme toplantılarımızı bugünde Orman İşletme Müdürlüğü’nde düzenliyoruz. Gösterdiğiniz ilgi ve alaka için sizlere teşekkür ediyorum. Her gün kendini yenileyen, geliştiren sağlık uygulamaları ile akademik kadrosu güçlendiren hastanemizde görev yapan Kardiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Hasan Yücel tarafından sizlere Kalp ve damar hastalıkları ile ilgili kendileri sizlere bilgiler aktaracak, sizlerinde sormak istediği sorular varsa onları cevaplamak üzere burada bulunuyoruz." dedi.

Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri Kardiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Hasan Yücel; "Kalp vücudumuza kan pompalayan bir organdır. Koroner kalp damarları adı verilen damarlar, çalışması için kalbi beslemektedir. Koroner damarlarda, kalpten vücuda kan dağıtan ana aort damarlarda ve dallarında zaman içinde oluşan yağ plaklarına bağlı tıkanmaları sonucu ortaya çıkan hastalıklara kalp ve damar hastalıkları denir. 

Kolesterol, yüksek kan basıncı ve sigara gibi etkenler nedeniyle ortaya çıkan bu hastalık, damarlarda daralma meydana gelmesi ile oluşuyor. Damarların iç kısmında yüzde 70 oranında daralma meydana getiren koroner arter, göğüs ağrısı, nefes darlığı, çarpıntı ve çene ağrısı ile kendisini gösteriyor. Kol ve bacak damarı hastalıkları ve diğer kalp hastalıkları ilgili tüm merak ettiklerinize cevap vermek için buradayız. Fakat unutmamak gerekirki; hastalıkların tanı ve tedavisi için mutlaka bir uzman doktor tarafından muayene edilmeniz gerekmektedir.  Bu sağlık problemleri ile ilgili şikayetlerinizde erken tanı ve tedavi için çok önemlidir. " dedi.

Soru cevap eşliğinde devam eden seminerde Kardiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Hasan Yücel, çalışanlara kalp ile ilgili sorulan sağlık sorunlarına çözüm üretti.

TEŞEKKÜR ETTİ

Büyük Anadolu Hastaneleri olarak Orman İşletme Müdürlüğü, İşletme Müdürü Celal Kanbur’a, Müdür Yardımcısı Özkan Güneş’e ve Orman İşletme Müdürlüğü çalışanlarına katılımları ve destekleri için teşekkür ederiz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4