banner341

Endoskopik Bel Fıtığı Ameliyatı ile yıllar süren ağrılarından kurtuldu!

Büyük Anadolu Hastaneleri Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Naki Keleş tarafından "Endoskopik Bel Fıtığı Ameliyatı" olan Emine Tekke yıllar süren ağrıların kurtuldu.

Endoskopik Bel Fıtığı Ameliyatı ile yıllar süren ağrılarından kurtuldu! ABONE OL

Bel fıtığı tedavisinde yeni bir yöntem olan Endoskopik Bel Fıtığı Ameliyatı hastalara şifa olmaya devam ediyor.
Büyük Anadolu Hastaneleri Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Naki Keleş, bel bölgesine veya yan taraftan 0,5 cm’lik cilt kesesi ile lokal anestezi altında 4 mm’lik bir endoskop borusu ile girilip, ekrandan cerrahi alan görülerek gerçekleştirilen Endoskopik Bel Fıtığı Ameliyatı ile hasta aynı gün taburcu edildiğini, hastanın kısa bir süre sonra yürüyerek, aynı gün eve gidebildiği söyledi.

TÜM BEL FITIĞI HASTALARINA UYGULANABİLİYOR
Hastanın çok kısa bir zaman içinde de normal iş yaşantısına dönebileceğini belirten Op. Dr. Naki Keleş, tam endoskopik bel fıtığı ameliyatının kemik veya kas yapıda herhangi bir bozukluğu olmayan tüm bel fıtığı hastalarına uygulanabileceğini ifade etti.
1 buçuk yıldır bel fıtığı sorunu yaşayan Emine Tekke isimli hastasına da bu ameliyatı yaptıklarını dile getiren Op. Dr. Naki Keleş, hastasının maddi ve manevi olarak yaşadığı sorunlardan kurtulduğunu ifade etti.

ALTERNATİFLER AĞRIMI DİNDİRMEDİ
Büyük Anadolu Hastaneleri Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Naki Keleş'e yıllar boyunca süren ağrılarından kurtulmak için ameliyat olan Emine Teke ise, operasyon olmadan önce yaşadığı sıkıntıları ve şimdiki durumunu anlattı.
Teke, Op. Dr. Keleş'e endoskopik bel fıtığı ameliyatı olarak sıkıntılarından kurtulduğunu ifade ederek, "1989 doğumluyum. 1 buçuk yıl önce bel fıtığı şikayetlerim başladı. Bacaklarımda baskı, kalça ve ayaklarıma inen bıçak gibi batan ağrılarım vardı. Bu süreç içinde çok yere başvurdum. Bununla ilgili olarak alternatif tıp diye adlandırılan çözümler de aradım. Fakat hep ameliyat olmam gerektiği söylendi ama yaşımın genç olduğu için ameliyat olmamam gerektiğini sıkıntı yaşayabileceğimi ifade ettiler.

ÇOK ARAŞTIRDIM, NAKİ BEYİ TAVSİYE ETTİLER
Fakat alternatif olarak yaptığım tedaviler bende işe yaramadı. Ağrı kesiciler fayda etmedi. Günlük işlerimi yapamaz hale geldim. Yaşam kalitem düştü. Psikolojik olarakta büyük etkisi oldu. Hem maddi hemde manevi olarak sıkıntılar yaşamaya başladım.
Yaşadığım sıkıntılardan kurtulmak için ameliyat olmaya karar verdim. Karar verdim ama bununla ilgili de araştırmalar yapmaya başladım. Ameliyat sonrası sıkıntı olabileceği düşüncesiyle ameliyat olmuş kişilerden de bilgi aldım. Ve en sonunda Büyük Anadolu Hastaneleri Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Naki Keleş'e başvurdum. Kendisini tavsiye ettiler, doktorumla ilgili güzel ve olumlu sözler almam bana güven verdi.

TEŞEKKÜR ETTİ
Şu An da 3 ay oldu ameliyat olalı çok iyiyim. Oturduğum yerden kalkamıyor, suyumu almaya gidemiyor, lavabo ihtiyacımı karşılayamıyorum. Çok şükür hepsini artık rahat bir şekilde yapıyorum. Ameliyat sonrası yara kalır diye düşünüyordum ama sanki ameliyat olmamış gibiyim. Bu ağrıları çekenlere sesleniyorum. Mutlaka ameliyatınızı olun ağrı çekmenize değecek hiç bir şey yok. Beni sağlığıma kavuşturan doktorum Naki beye, ekibine ve Büyük Anadolu Hastaneleri'ne teşekkür ediyorum" diyerek sözlerine son verdi.  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4