Kalp hastalıklarında bu belirtilere dikkat!

Büyük Anadolu Hastaneleri Kardiyoloji Uzmanı Dr. Canan Uğur, günlük hayatımızda bazen dikkate almadığımız bazı sağlık sorunlarının kalp hastalıklarının habercisi olabileceğini söyledi.

Kalp hastalıklarında bu belirtilere dikkat!

Kalp rahatsızlıkları yaşamı tehdit eden hastalıklar listesinde ilk sırada yer aldığına dikkat çeken,  Büyük Anadolu Hastaneleri Kardiyoloji Uzmanı Dr. Canan Uğur "Kalp hastalığı, kalpte meydana gelen ve kalbi etkileyen herhangi bir bozukluğu kapsayan sağlık problemidir. Zamanında tedavi edilmediğinde hayati tehlike riski taşır.

Ülkemizde kalp hastalıkları kadınlarda erkeklere kıyasla daha sık görülmektedir.
Özellikle kontrol altına alınmayan yüksek tansiyon ve romatizmal hastalıkların kadınlarda daha sık görülmesi zaman içerisinde kalpte de büyük tahribatlara yol açmaktadır.

BU BELİRTİLERE DİKKAT
Kalp hastalıkları her zaman göğüs kısmında olmak zorunda değildir, hasta bu şikayetleri çenesinde, sırtında, kolunda  veya bacaklarında hissedebilir.
Bacak ağrısı, geceleri idrara çıkma, bulantı ve karın ağrısı gibi belirtilerde kalp hastalıkların habercisi olabilir.
 Tüm bu belirtiler, kalp rahatsızlıklarını doğrudan göstermez. Ancak bu belirtilerin birkaçının birlikte oluşması halinde uzman doktorlara başvurarak, kalp sağlığınız hakkında bilgi almanız gerekebilir." diyerek sözlerine son verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344