Karnından 4,5 kiloluk tümör çıktı

Karın şişliği ve nefes darlığı şikayeti ile Samsun Büyük Anadolu Hastanesi'ne gelen Suna Gerçek isimli hastadan yapılan operasyon sonrası 4,5 kiloluk tümör çıkartıldı.

Karnından 4,5 kiloluk tümör çıktı ABONE OL

Samsun'da yaşayan 48 yaşındaki Suna Gerçek, karnında şişlik, büyüme ve nefes darlığı şikayeti ile Samsun Büyük Anadolu Hastanesi'ne başvurdu. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Aynur Dağdemir tarafından yapılan muayene ve tetkikler sonrasında hastanın karnında bir tümör olduğu tespit edildi. Aileden ameliyat onayının alınmanın ardından  Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Aynur Dağdemir tarafından başarılı bir operasyon gerçekleştirildi. 4,5 kiloluk tömürün alınmasının ardından hastanın karnındaki şişlik indi.

 

Yapılan operasyon hakkında bilgi veren Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Aynur Dağdemir, "Hastamız bize gelerek şikayetlerini belirtti. Yapılan değerlendirmenin ardından hastamızı ameliyata aldık. Ciddi bir ameliyat olmasına rağmen gayet başarılı geçti. 4.5 kg olan tümörü aldıktan sonra hastamızın karnı ameliyat sonrası küçüldü. Tümör hastamızın karın ön duvarı komple kitle doldurmuştu.Bu tip ameliyatlarda kitleyi patlatmadan çıkarmak çok önemlidir bizde bunu yaptık. Ameliyat sonrası hastamızı en kısa sürede taburcu ettik. Hastamızın nefes bile almasını engelleyen bu kitle çıkarılınca hastamız normal nefes alıp vermeye başladı" dedi. 

 

Üstünden büyük bir yük kalktığını belirterek durumu hakkında esprili bir şekilde cevap veren Suna Gerçek'te ameliyat sonrası rahat bir nefes aldığını ifade ederek kendisine başarılı bir operasyon gerçekleştiren doktoru Op. Dr. Aynur Dağdemir'e ve hastane personeline teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2015, 05:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4