Kol ve bacakta oluşan uyuşma neden olur?

Samsun Büyük Anadolu Hastanesi Nöroloji Uzmanı Uz. Dr. Osman Demir, 'Uzun süren ve devam eden kol ve bacakta oluşan uyuşma herhangi bir rahatsızlığın habercisi olabilir, mutlaka bir uzman tarafından muayene edilip tedavisi yapılması gerekmektedir" dedi.

Kol ve bacakta oluşan uyuşma neden olur? ABONE OL
Samsun Büyük Anadolu Hastanesi Nöroloji Uzmanı Uz. Dr.Osman Demir, kol ve bacakta oluşan uyuşmanın nedenleri, tanı ve tedavisi hakkında bilgiler verdi. 
Uz. Dr.Osman Demir, "Vücudumuz da bir çok nedene bağlı olarak gelişen kol ve bacak uyuşması, duysal sinirlerimizin aşırı uyarılması ve zarar görmelerinden kaynaklanır. Hemen hemen her insanda kol ve bacak uyuşması meydana gelmektedir. Bu normal bir durum olarak görülsede; uzun süreli ve devam eden kol ve bacak uyuşması herhangi bir rahatsızlığın belirtisi olabilir.
Halk dilinde felç diye adlandırılan rahatsızlığın bir diğer uyarısı yine bacaklarda ve kollarda hissedilen uyuşma ve karıncalanmadır.
Şeker hastalığı uyuşma sebebi olabilir. Vitamin eksikliği kol ve bacaklarda uyuşmayı tetikler, özellikle B12 ve magnezyumun yeterli alınmaması uyuşmanın çok sık tekrarlanmasında önemli rol oynar. 
Fakat her ihtimale karşı nörolojik bir inceleme takibi yapılıp gerekli tanı ve tedavi yapılmalıdır." diyerek sözlerine son verdi.
Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2018, 10:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4