banner433

Korona ikinci dalga ihtimali en yüksek ülkeler açıklandı

Mayıs ayı itibarıyla birçok ülke, salgın tedbirlerini gevşetmeye başladı. İngiltere'deki Oxford Üniversitesi, virüsün en fazla etkilediği 45 ülkede araştırma yaptı.

Korona ikinci dalga ihtimali en yüksek ülkeler açıklandı

Korona Covit-19 salgını nedeniyle,ikinci dalga ihtimali en yüksek 10 ülke açıklandı. Türkiye, o listede yer almadı.Koronavirüsün en çok etkilediği ülkelerden İngiltere'deki Oxford Üniversitesi, The Guardian gazetesiyle ortak bir araştırma yaptı.

Salgının en çok can aldığı 45 ülkede, 25 bin vaka incelendi. Hükümetlerin salgın tedbirlerini hafifletme oranları ile vaka sayılarındaki artış analiz edildi. İkinci dalga yaşanma ihtimali en yüksek olan ülkeler, sırasıyla, Almanya, Ukrayna, ABD, İsviçre, Bangladeş, Fransa, İsveç, İran, Endonezya ve Suudi Arabistan oldu.  Ancak Oxford uzmanlarına göre Türkiye, tedbirlerin gevşetilmesine rağmen vaka sayılarında büyük artışın görülmediği ülkeler arasında gösterildi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344