Lıv Hospıtal Samsun 'Bebek Dostu' Ünvanı Aldı

Geçtiğimiz günlerde yapılan denetimler sonucunda “Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları Programı” kapsamında “Bebek Dostu Ünvanı” almayı hak etmiş olan hastanelere sertifikaları düzenlenen törenle verildi. Liv Hospital Samsun da “Bebek Dostu Ünvanı” almaya hak kazanan hastaneler arasında yer aldı.

Lıv Hospıtal Samsun 'Bebek Dostu' Ünvanı Aldı ABONE OL

İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Ali Oruç tarafından bebek dostu hastane olmaya hak kazanan hastanelerin sertifikaları, düzenlenen törenle teslim edildi. Emzirmenin önemini ve hassasiyetini  vurgulayan Dr. Oruç, çalışmalarından dolayı Liv Hospital Samsun’a teşekkürlerini iletti.

Liv Hospital Samsun adına; Liv Hospital Samsun Hasta Bakım Hizmetleri Müdürü Uzm. Hemşire Deniz Atmaca sertifayı teslim aldı. Atmaca, Bebek Dostu Hastane ünvanının Liv Hospital Samsun’a verilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirirken, emzirmenin korunması desteklenmesi ve yaygınlaştırılması için anne ve bebeğin doğum anında buluşturulması, tensel temasın sağlanması için tüm ekibin özverili çalışmalar yaptığını ifade etti.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4