Liv Hospital Samsun: Nefret değil, sevgi dili kullanılmalı

Liv Hospital Samsun’da İnsan Hakları Günü nedeniyle stand açılarak misafirlere İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi’nde yer alan sağlık hakları konusunda bilgiler paylaşıldı.

Liv Hospital Samsun: Nefret değil, sevgi dili kullanılmalı

Liv Hospital Samsun, İnsan Hakları Günü nedeniyle hastane girişinde kişilerin sahip olduğu İHEB Sağlık Haklarının yazılı olduğu stand açarak sergi oluşturdu. Misafirlere sağlık hakları hakkında bilgilendirmede bulunuldu.
Günün anlam ve önemi hakkında açıklamada bulunan Psikoloji Kliniği’nden Uzman Klinik Psikolog Enise Öziç, çağdaş dünyanın ortak paydası olan İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi'nin tüm insanların doğuştan hür ve eşit olduğu ilkesi doğrultusunda, 10 Aralık 1948 tarihinde Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından kabul edilmesi nedeniyle her yıl 10 Aralık tarihinin "Dünya İnsan Hakları Günü" olarak kutlandığını ifade etti.
Uzman Klinik Psikolog Öziç, “İnsan haklarının psikolojik boyutundaki eksiklikleri giderebilmek için psikoloji ve psikiyatri kitapları okumalıyız. Bu da bize kişilerin başka kişilere iyi duygudaşlık yapabilme, empatik olabilme, sorunlar karşısında önyargılı olmak yerine ‘kişinin şu sorunu var’ diyerek ona daha ılımlı ve olgun yaklaşmayı, dolayısıyla insanı anlayarak insan haklarına daha çok saygı duyabilmeyi sağlayacaktır. Saldırarak, aşağılayarak, nefret söylemini kullanarak değil, karşı tarafa olgun bir şekilde yaklaşmak ruhsal doyumu sağlayacaktır. İnsan Hakları Günümüz kutlu olsun” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344