Liv Hospital Samsun’dan Ağız ve Diş Sağlığı Semineri

Liv Hospital Samsun Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği’nden Dt. İlhan Çakır, Ağız ve Diş Haftası dolayısıyla TED Koleji öğrencileriyle buluştu.

Liv Hospital Samsun’dan Ağız ve Diş Sağlığı Semineri

Çocuklara ağız ve diş sağlığı için diş fırçalamanın öneminden bahseden Dt. İlhan Çakır,  doğru diş fırçalamayı ve ağız ve diş sağlığını korumanın yollarınından da bahsetti. 
Diş Fırçalama Alışkanlığı Kazandırmak Önemli
Diş fırçalama alışkanlığının çocuklara yürüme, yeme alışkanlığı gibi erken yaşlarda kazandırılması gerektiğini vurgulayan Dt. İlhan Çakır, “Bunun içinde rol model elbette ki anne ve babalar olmalıdırlar. Anne ve babalar çocuklarına ağız ve diş sağlığı hakkında gerekli bilgiyi vermelidirler. Çocukluk döneminde gelişimde en önemli dönemlerden biridir. Bu önemli dönemlerde diş çıkarmaya başlayan ve gelişimini sağlayan çocuklara diş fırçalama alışkanlığı edindirilirse diş sağlığı açısından iyi olur. En erken 2,5 - 3 yaşlarında gibi diş fırçalama alışkanlığı edindirmek normal olacaktır. Bu alışkanlık kazandırılırken diş doktoru muayenelerini de mutlaka yaptırmalısınız. Bu yaşlarda diş fırçalama tekniklerini de çocuklarınıza göstermelisiniz. Öğrettiğiniz teknikler üzerine 6 ve 7 yaşından itibaren kendileri fırçalayabilirler. Diş fırçalama alışkanlığı kazandırmada rol model olmak en önemli şeylerden biridir” diye konuştu.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344