Makedonya'dan Samsun'a şeker ameliyatı için geldi

Yurt dışından gelen hastalar şeker ameliyatı için Büyük Anadolu Hastaneleri'ni tercih ediyor.

Makedonya'dan Samsun'a şeker ameliyatı için geldi ABONE OL
       Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri Obezite ve Metabolik Cerrahi Bölümü Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Kerim Güzel tarafından obezite ameliyatı olan Makedonyalı ünlü sanatçı Big Mama lakaplı Besiana Kasami'deki değişimi gören memleketlisi  Sami Bajrama soluğu Samsun'a aldı. Tip 2 diyabet ve obezite ameliyatı olan Bajrama, hastalığın esiri olmayın tedavi olun diye seslendi.
 
       Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri, sağlık turizimine katkılar sağlamaya devam ediyor. Dünyanın dört bir yanından gelen yabancı hastalar Büyük Anadolu Hastaneleri'ni tercih ederek şifa buluyorlar. 
Tip 2 diyabet (Şeker) ve Obezite hastalığının tedavisi konusunda aldığı başarılı sonuçlarla sadece Türkiye'den değil dünyanın dört bir yanından gelen hastalara umut olmaya devam eden Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri sağlık turizmine de önemli katkılar sağlaya devam ediyor. 
Bu anlamda Makedonya'dan gelen Tip 2 diyabet ve Obezite hastası 49 yaşındaki Sami Bajrama Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri Obezite ve Metabolik Cerrahi Bölümü Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Kerim Güzel tarafından ameliyat edildi. 
 
HASTALIĞIN ESİRİ OLMAYIN TEDAVİ OLUN
            "Tip 2 diyabet (Şeker) ve Obezite'nin esiri olamayın tedavi olun" çağrısıyla artık insanların bilinçli haline geldiğini tedavi olmak için kendilerine başvurduklarını belinten Büyük Anadolu Hastaneleri Obezite ve Metabolik Cerrahi Bölümü Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Kerim Güzel , "Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri Obezite ve Metabolik Cerrahisi ameliyatları konusunda dünyanın bir çok ülkelerinden ve Türkiye'nin diğer illerinden hasta kabul etmektedir. 
Bu merkezde obezite cerrahisi ve tip 2 şeker hastalığı tedavisi konusunda tüm insanlığa hizmet sunmaktadır. Bu konuda bize yurt dışından gelen hastalarımız var. Özellikle balkanlardan gelen hastalarımız var. Sami bey de aşırı kilolu ve aynı zamanda diyabet hastasıydı. Sami beye gerçekleştirdiğimiz kapalı ameliyat neticesinde, şeker hastalığından ve fazla kilolarından bir yıl içinde yüzde 80 oranında verecek. 
     4 delikten karnına girerek kapalı ameliyat olduğu için fazla bir ağrı ve sızısı olmamakta. Yurt dışından gelen hastalarımızı hemen evlerine göndermiyoruz biz burada hemen hemen 5 gün misafir ediyoruz, Samsun'u gezdiriyoruz. Bu anlamda ilimize sağlık turizmi konusunda da büyük destek sağlıyoruz" dedi. 
 
OBEZİTE HER HASTALIĞA DAVETİYE ÇIKARIYOR
      Obezite tüm dünyanın sorunu olan önemli bir hastalıktır diyen Op. Dr. Kerim Güzel, "Avrupa birliği toplumunda ve Türkiye'de diyabet oranı neredeyse yüzde 13 civarındadır. Buradaki birinci derecedeki kriterlerde savaşmanın nedeni obeziteyi engellemekten kaynaklanıyor. Metabolik Cerrahi gerçekleştirdiğimiz hastalarda mastırdiyabetten ve obeziteden de kurtulmasını sağlıyor. En önemlisi hipertansiyondan ve yüksek asittende hastalarımız yüzde 80 oranında kurtulabiliniyor. Migrenden tutunda yürüme problemine kadar birçok problemleri hastanın obezitesini engelleyerek çözülebilmektedir.  Bu sebepten hastanın kilolarından kurtulduğunda daha rahat yürüme şansı veriyorsunuz. En önemlilerinden bir taneside horlama problemleri. Obezite ve MEtabolik Cerrahi merkezi tedavisinde bu problemlerinden hastalarımız kurtulmuş oluyor." diyerek sözlerine son verdi. 
 
MUTLU VE MEMNUN
Yapılan ameliyat sonrası mutluluğunu ve memnuniyetini dile getiren Makedon Sami Bajrama'da, "Büyük Anadolu Hastaneleri'ni obezite ameliyatı olan memleketlim ünlü sanatçı Big Mama lakaplı Besiana Kasami'den duydum. Yapılan başarılı operasyonu ve kendisindeki değişimi tüm dünya gördü. Bu anlamda bende uzun yıllardır kilo sorunu yaşıyordum ve son iki aydırda şeker hastalığına yakalanmıştım. Tip 2 ve Obezite ameliyatı olmak için Makedonyadan geldim. Şuan da çok iyiyim doktorumun kontrolünde sağlığıma kavuştum. Bu arada Samsun'u da gezme fırsatım oldu çok güzel bir şehir. Havalimanından hastaneye gelişime kadar hastane personeli çok yakından ilgilendi. Kendimi evimde gibi hissettirdiler. Başta doktorum Kerim Güzel bey olmak üzere tüm hastane çalışanlarına teşekkür ediyorum. " diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2018, 13:05

Yalçın Karataş


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4