Moldovya’lı hasta Medıcal Park’ta sağlığına kavuştu

Moldovya’lı 31 Yaşındaki Oxana Bezuşka Medical Park Samsun Hastanesi’nde sağlığına kavuştu.

Moldovya’lı hasta Medıcal Park’ta sağlığına kavuştu ABONE OL

10 yıl önce sağ kalça uyluk kemiğinden kemik kanseri nedeniyle ameliyat olan  Oxana Bezuşka’nın kalçasında daha sonra bir kitle daha nüks etti. Moldovya’da alınan parça sonucu kemik kanseri (Osteosarkom) tanısı olarak hastalığın nüks ettiği hastaya bildirildi. Moldovya’ da ameliyat öncesi kemoterapi alan Bezuşka’ya kitlede küçülme olmaması sonucu ve kitlenin damar ve sinir tutulumu yaptığı söylenerek kalçadan bacağının kesilmesi önerildi. 

Medical Park Samsun Hastanesi ile iletişime geçen hasta, Ortopedi ve Travmatoloji Kliniğinden Prof. Dr. Nevzat Dabak ile görüşerek, burada bacağının kesilmeden tedavi edilebileceğini öğrendi. Türkiye’ye davet edilen Oxana Bezuşka Medical Park Samsun Hastanesi’ne gelerek tedavi altına alındı. 

Prof. Dr. Nevzat Dabak “Hastamıza yapılan incelemeler sonucu kitlenin damar sinir tutulumlu, vasküler cerrahinin girişimleriyle beraber kalçanın kesilmesine gerek olmadan ameliyat önerdik. Ülkesine dönüp karar verdikten sonra ameliyat randevusu alarak gelen hastamız 8 saat süren başarılı bir ameliyat ile tümörü çıkartılarak bacağı kesilmeden tedavisi gerçekleştirildi. Hastanın kalçasından 22*10*12 cm lik kemiği ile beraber büyük bir kitle çıkartılmış ve yerine özel tümör kalça protezi konmuştur. Patoloji sonucu tamamı çıkartılmış olan kitlenin yine kemik kanseri olduğu saptanmıştır. Halen yürüyebilmekte olan hastaya tedavisinin son aşaması olan Kemoterapi planlanmaktadır.”diye konuştu.

Oxana Bezuşka “Bacağımın kesileceğini öğrendiğim zaman yıkılmıştım. Daha önce Medical Park Samsun Hastanesi’nde tedavi olan yakınlarımdan, buradaki yetkililer ile de görüşmem istendi. Bende hemen hastane ile iletişime geçtim ve Prof. Dr. Nevzat Dabak ile de görüştüm. Burada bacağının kesilmeden tedavi edilebileceğini öğrenmem bile bizim için çok büyük sevinç oldu. Ameliyatımı oldum şuan her şey iyi gidiyor. Tekrar sağlığıma kavuşacağım için çok mutluyum. Prof. Dr. Nevzat Dabak başta olmak üzere tüm Medical Park Samsun Hastanesi çalışanlarına teşekkür ederim.”dedi.


Güncelleme Tarihi: 25 Ağustos 2015, 11:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4