banner341

MR cihazının geliştirilmiş model olan MBST

VM Medical Park Samsun Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Kliniği’nden Yrd. Doç.Dr. Elif Berber Menekşe ,eklem , kemik ve yumuşak doku onarımında devrim niteliğinde olan MBST tedavisi ile ilgili,“ 7 ile 9 seans aralıklarında ağrılar azalmakta, hasarlı doku iyileşmesi ve hücre yenilenmesi sağlanmaktadır.

MR cihazının geliştirilmiş model olan MBST ABONE OL

 Almanya da geliştirilen ve “MR CİHAZININ GELİŞTİRİLMİŞ MODELİ OLAN MBST“ cihazlarının bilinen hiçbir yan etkisi yoktur.“dedi.

Yrd. Doç.Dr. Elif Berber Menekşe ,“MBST tedavi cihazları; MRI (manyetik rezonans görüntüleme sistemi) cihazlarından daha zayıf elektromanyetik dalga yayarlar, röntgen ışınlarından farklı olarak vücuda manyetik titreşimler yollarlar. Hasarlı dokudaki enerjisi azalmış hücrelerin, azalmış enerjisini ve atp oranını artırarak ve hücrenin biyolojik saatini düzenleyerek , doku onarımını-hücre yenilenmesini tetikler. Bu şekilde vücudun kendi kendini iyileştirici potansiyelini devreye girmesini sağlamış olur. MBST tedavisinde yumuşak dokunun, kemiğin ve kıkırdağın tedavi frekansları ve süreleri farklıdır. Bu tedavi yönteminde doktorun uygunluk tanısı önemlidir. MBST; tedavi süresi, hekimin değerlendirmesine ve ilgili tanıya göre değişiklik gösterir.“diye konuştu.

MBST cihazı hakkında bilgiler veren Yrd. Doç.Dr. Elif Berber Menekşe,“ MBST; Eklem kireçlenmeleri (artroz), kemik erimesi ve kemik zayıflığı (osteoporoz), bel ve boyun fıtıkları (disk hernisi), kırık iyileşme süreci ve kaynamamış kırıklarda, omuz kas yırtıklarında, yara iyileşmesinde, sporcu ve kas yaralanmarında etkilidir. MBST tedavisi; boyun-bel-sırt-omuzlar-dirsekler-el-el bilekleri ve ayak parmakları- kalça-dizler ve ayak bileklerine uygulanır.Almanya’da üretilen cihazdan dünya üzerinde 600 noktada cihaz bulunmakta ve hizmet vermektedir, Türkiye’de belli başlı noktalarda MBST tedavisi yapılmaktadır.“şeklinde açıklamasını sonlandırdı.

 

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2017, 13:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4