banner341

Ortopedi ve Travmatoloji Bölümü hangi hastalıklara bakar?

Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op.Dr. Ali Kemal Yazıcı, insanları her zaman düşünceye sevk eden, "Bu hastalığıma hangi bölüm doktoru" bakıyor gibi soruları ortadan kaldırabilmek adına kendi alanları olan "Ortopedi ve Travmatoloji"nin hangi sağlık problemlerine baktıkları hakkında bilgiler verdi.

Ortopedi ve Travmatoloji Bölümü hangi hastalıklara bakar? ABONE OL
Kişi hasta olduğu zaman "hangi doktora muayene olmalıyım",  "Hangi hastalığa hangi bölüm doktoru bakar", "Hastaneyi aradığımız zaman hangi bölümden randevu alacağız gibi sorularla karşı karşıya kalır. İşte bunları göz önünde bulunduran Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op.Dr. Ali Kemal Yazıcı,  kendi alanları olan "Ortopedi ve Travmatoloji"nin hangi sağlık problemlerine baktıkları hakkında bilgiler verdi.
Büyük Anadolu Hastaneleri Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op.Dr. Ali Kemal Yazıcı, "Ortopedi ve Travmatoloji Ana bilim dalı öncelikle doğuştan gelen sakatlıklarda tedavi amaçlı oluşturulmuş, ilerleyen yıllarda gelişerek birçok rahatsızlığın ve yaralanmanın tedavisini kapsayan bir tıbbi bölüm dalıdır. 
Dünya da en çok talep gören branşların başında gelen ortopedi bölümü, hastanemizde son teknolojik modern ekipmanlar, bu alanda uzmanlaşmış doktor arkadaşlarımız tarafından sağlık hizmeti verilmektedir. 
Hangi sağlık problemlerine bakılmaktadır sorusuna ise; 
Doğuştan veya gelişimsel olan bebek ve çocuk hastalıkları, bunlar "Kalça çıkığı, "Çarpık ayak" ve "Bel eğriliği gibi"
Spor yaralanmaları, bunlar, "Menisküs yaralanmaları", "Bağ yaralanmaları", "Burkulma ve ezilmeler gibi"
İskelet sisteminin tüm diğer yaralanmaları, burlar, "Kırıklar", "Çıkıklar", "Tendon yaralanmaları gibi"
Kol ve bacaklarda oluşan çok kullanmaya bağlı bozukluklar, bunlar, "Sinir sıkışması", "Tetik parmak", "Tenisçi dirseği gibi"
Yaşla ortaya çıkan eklem kireçlenmeleri, bunlar ise, "Omuz, bel, dirsek" , "Kalça, Diz, Ayak bileği kireçlenmeleri gibi" hastalıklar bölümümüz tarafından bakılmaktadır. 
Bununla birlikte Artroskopik cihazların gelişimiyle eklemlerde oluşan sağlık sorunları başarıyla tedavisi yapılmaktadır. Bu yöntemin en yaygın diz eklemlerin ardından el ve omuz eklemlerinde de her türlü hastalığın teşhis ve tedavisinde aynı diz ekleminde olduğu gibi diğer eklemlerde uygulanmaktadır. Eklem boşluklarının olduğu bölgede küçük bir kesiden Artroskopi yöntemi uygulanarak hastanın aynı gün içinde taburcu olması sağlanmaktadır." diye sözlerine son verdi. 
Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2018, 14:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4

banner366