Radyoterapi tedavisiyle akciğer tümöründen tamamen kurtuldu

Balgamda kan şikayetiyle farklı sağlık kuruluşlarına başvuran hasta Murat Dizdaroğlu ( 70 y )’nun sol akciğerinde 11x7 cm’lik tümör tespit edildi.

Radyoterapi tedavisiyle akciğer tümöründen tamamen kurtuldu ABONE OL

Yapılan inceleme ve değerlendirmeler sonrası tümörün göğüs boşluğuna yayılması nedeniyle operasyondan vazgeçilerek hastaya radyoterapi ve kemoterapi önerildi.

Yaklaşık 5 yıl önce İstanbul’da farklı merkezlerde 6 aylık ömrü kaldığının söylenmesi üzerine hasta Murat Dizdaroğlu tedavisine   Samsun’da devam etme kararı aldı.

Radyasyon Onkolojisi Uzmanı Dr. Baki Tarakçı tarafından Radyoterapi ve Kemoterapi tedavisine alınan hasta Murat Dizdaroğlu’nun yapılan periyodik kontrolleri neticesinde sol akciğerde yer alan tümörün tamamen yok olduğu tespit edildi.

 5 yıldan beri düzenli kontrollere devam eden Murat Dizdaroğlu; kendisine       İstanbul’da teşhis konduktan sonra 6 ay ömür biçildiğini ancak asla umudunu kaybetmediğini vurgulayarak;

Samsun’da tedavi olmaya karar verdiğimde Dr. Baki Tarakçı ‘nın tedavisine girdim.  Kendisiyle  karşılaşmam büyük şans oldu benim için. 5 yıldır düzenli olarak kontrollere hiç aksatmadan geliyorum ve doktorumun tüm tavsiye ve önerilerini dikkatle dinliyor ve uyguluyorum. Tümörün tamamen yok olması ve sağlığımın yerine gelmesi     çok mutluluk verici. Çevremde beni tanıyanlar şu anki durumuma şaşırıp, eskisinden daha sağlıklı göründüğümü söylüyorlar. Gerçekten hem fiziken hem de ruhen kendimi iyi hissediyorum. Kontrollerime bu yılın Mayıs ayından itibaren Medicana Samsun Hastanesi Onkoloji Merkezinde devam ediyorum. Doktoruma ve Onkoloji ekibine çok teşekkür ediyorum. Bu hastalıkla mücadelede en olumsuz   his umutsuzluk. En iyisi de yüksek moral.’’ Diye belirtti.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2015, 10:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4