Rekortmenler VM Medical Park'ta

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı etkinliği kapsamında Vezirköprü Şahinkaya Kanyonu’nda 17-18-19 Mayıs tarihlerinde düzenlenen Falcon Fest’de eğlenceli ve heyecanlı anlar yaşandı.

Rekortmenler VM Medical Park'ta ABONE OL

İngiliz sporcu Jediah Doohan, Samsun'un Vezirköprü ilçesindeki Şahinkaya Kanyonu'nda Highline Dünya Rekoru’nu (dünya ip üstünde en uzun süre kalma) 100 saat ip üstünde durarak kırdı. Yağmur,rüzgar ve kötü hava koşullarına rağmen rekoru tamamlayan Doohan, rekoru kırdıktan 4 gün 4 saat sonra ilk kez karaya adımını attı.
BÖCEK ISIRIĞI NEDENİYLE VM MEDICAL PARK’A BAŞVURDU!
Rekor denemesi sonrasında İngiliz sporcu kaşınma şikayetiyle apar topar VM Medical Park Samsun Hastanesi Dermatoloji Kliniği’ne geldi.Dermatoloji Kliniği’nden Uzm.Dr.Yüksel Oltulu’ya muayene olan Doohan’la ilgili Dr.Oltulu,” Sporcumuz aşırı kaşıntıyla geldi.Yer yer kaşıntıyla birlikte,kızarıklık,döküntü de vardı.Muhtemelen doğada bir böcek ısırığıyla alerjşk reaksiyon yaşandı.Stres de alerjiyi tetikledi,aşırı kaşıntı ve döküntü şeklinde reaksiyon kendini gösterdi.Kendisine gerekli tedaviyi uyguladık,kaşıntıyı ve kızarıklığı azalttık.” şeklinde bilgi verdi.

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2017, 13:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4