banner341

Sağlık Bakanı açıkladı: Samsun yüksek risk altında

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Samsun, Adana, Hatay, Mersin, Kastamonu Valileri, İl Sağlık Müdürleri ve Halk Sağlığı Başkanları ile bir araya gelerek, "Sırasıyla Adana, Hatay, Mersin ve Samsun yüksek risk altında" dedi.

Sağlık Bakanı açıkladı: Samsun yüksek risk altında ABONE OL

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Samsun, Adana, Hatay, Mersin, Kastamonu Valileri, İl Sağlık Müdürleri ve Halk Sağlığı Başkanları ile bir araya gelerek, koronavirüse ilişkin son durumu paylaştı. Bakan Koca, "Sırasıyla Adana, Hatay, Mersin ve Samsun yüksek risk altında" dedi.

Samsun İl Sağlık Müdürü Muhammet Ali Oruç sosyal medya üzerinden görüşen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Adana, Hatay, Mersin, Samsun ve Kastamonu Valilerimiz, il Sağlık Müdürlerimiz ve Halk Sağlığı Başkanlarımızla il toplantılarımızı tekrarladık. Sırasıyla Adana, Hatay, Mersin ve Samsun yüksek risk altında" ifadelerini kullandı.

Bakan Koca, "Son haftada Adana'da vaka artışı %50, yoğun bakım doluluk oranı %79. Hatay'da artış %125, yoğun bakım doluluk oranı %86. MERSİN'DE artış %50, yoğun bakım doluluk oranı %74. Samsun'da artış %35, yoğun bakım doluluk oranı %81. Kastamonu'da artış %50, yoğun bakım doluluk oranı %74.
Risk kapımızda. Alışkanlıklarımıza teslim olmayalım. Kısıtlamaları fırsata çevirelim. Tedbirlere daha sıkı uyarak sağlık çalışanlarımıza destek olalım. Mücadele birlikte kazanılır" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4