banner341

Sağlık Bakanı Fahretti KOCA; Yeni Vakalarımız Var

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısının ardından güncel duruma ilişkin açıklamalarda bulundu.

Sağlık Bakanı Fahretti KOCA; Yeni Vakalarımız Var ABONE OL

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bu akşam yaptığı bilgilendirme toplantısında, koronavirüsle ilgili 6 ülkeyle daha yarın sabah 08:00'den itibaren uçuşların durdurulduğunu açıkladı. 

Bakan Koca ayrıca; "Şu anda pozitif çıkan yeni vakalarımız var, bu akşam topluca pozitif çıkan günlük rakamı da sizlere açıklayacağım." dedi.

6 ÜLKEYE DAHA UÇUŞLAR YASAKLANDI
Bakan Koca, yarın 08.00 itibarıyla İngiltere, İsviçre, Suudi Arabistan, Mısır, İrlanda ve Birleşik Arap Emirlikleri'ne uçuşların yasaklanacağını bildirdi.

BÜTÜN İLLERE HIZLI SONUÇ VEREN KİTLER GÖNDERİLECEK
Bakan Koca, koronavirüsle alakalı laboratuvar sayısını artırarak, 16'ya çıkaracaklarını, hızlı sonuç veren kiti ise bütün illere vereceklerini bildirdirdi.

ALO 184 HATTI, KORONA HATTI OLDU
184 SABİM Hattı sayesinde mümkün olduğu kadar halkımızın evlerinden çıkmamalarını istemiş olacağız,

YENİ VAKALAR VAR, RAKAMLAR TOPLUCA AÇIKLANACAK
Şu anda pozitif çıkan yeni vakalarımız var ancak henüz analiz edilmekte olan numunelerimiz mevcut. Bu akşam, topluca pozitif çıkan günlük rakamı da sizlere açıklayacağım. Bu süreçte solunum sıkıntısı olan vatandaşlarımız var.

SOLUNUM SIKINTISI OLAN HASTALAR VAR
Şu ana kadar herhangi bir can kaybı olmadı. Bu, olmayacağı anlamına gelmez. Çünkü solunum sıkıntısı olan hastalarımız var.

NORMAL HAYATLARIMIZA ÇOK GEÇMEDEN DÖNECEĞİZ
Bugünler böyle sürüp gitmeyecek, çok geçmeden normal hayatlarımıza dönmüş olacağız.

HALKTAN SAĞDUYU BEKLENTİSİ
Halkımızın sağduyusu devletin organizasyon gücü kadar önemli. Bizim vatandaşımızdan özellikle istediğimiz şu; dönemi asgari temasla geçiriyor olmaları ve 3-4 adımdan daha yakın mesafe içinde olmamaları.

HIZLI KİT İLE TESPİT ÜCRETSİZ OLACAK
Hastanelere ve üniversitelere yeterli miktarda maske ve hızlı tanı kitinin ücret talep edilmeden sağlanacağını belirtti.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4