banner341

Samsun'da aşı seferberliği başladı, Haydi Aşıya

Sokağa Çıkma Yasaklarının Sona Erdiği İlk Hafta Sonunda Ekipler Aşı Seferberliği başlatıyor.

Samsun'da aşı seferberliği başladı, Haydi Aşıya ABONE OL

 Bu Hafta Sonu Sadece Güneşin Sıcak Yüzüyle Özlem giderdiğimiz değil; Aşıyla kendimizi Koruma altına aldığımız hafta sonu olsun isteniyor. Samsun İl Sağlık Müdürlüğü Aşı ekipleri cumartesi ve Pazar Günleri Samsun’un 16 ayrı noktasında kuracakları sabit aşı stantlarıyla aşı sırası gelen vatandaşları bekliyor olacak. Tüm Samsunluları bu çağrıya destek olarak, randevusuz olarak aşılarını Yaptırmaya davet Ediyoruz”

Samsun’da Valiliği koordinasyonunda İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yürütülen aşı çalışmaları ve çalışmaların son durumu hakkında bilgi veren Vali Doç. Dr. Zülkif Dağlı şunları söyledi:
 “İlimizde Valiliğimiz koordinasyonunda Samsun’un her noktasına ulaşan etkin bir aşı kampanyası yürütüyoruz. Aşının gücünün insanlarımıza ulaştırmak için onların ayaklarına kadar gidiyor, sanayi tesislerimiz, fabrikalarımız, otogar, alışveriş merkezleri gibi insanlarımızın sık ziyaret ettiği noktalarda, meydanlarda aşılama çalışması yürütüyoruz. Bugün itibariyle ilimizde yapılan aşı miktarı 930 bin doza ulaştı. 618 bin vatandaşımızın birinci doz aşısı yapıldı. Yani hedef nüfusumuzun %60’ının ilk doz aşıları tamamlandı.
 
Önceki gün itibariyle 50 yaş üstü vatandaşların ve sağlık çalışanların da 3. doz aşıları yapılmaya başlandı. Aşı sırası ise 18 yaşa kadar indi. Artık aşının koruma kalkanını daha da güçlendirmemek için hiçbir nedenimiz yok. Ücretsiz ve randevu almadan aşı yapma imkânını devletimiz her noktada insanlarımıza sunuyor.
Biz de Samsun Valiliği olarak bu düşünceyle, sokağa çıkma yasaklarının sona erdiği ilk hafta sonunda ekiplerimizle aşı seferberliği başlatıyoruz. Bu hafta sonu sadece güneşin sıcak yüzüyle özlem giderdiğimiz değil; aşıyla kendimizi koruma altına aldığımız hafta sonu olsun istiyoruz.
Samsun İl  Sağlık Müdürlüğü aşı ekipleri Cumartesi ve Pazar günleri Atakum ilçesinde Yeşilyurt AVM, Çobanlı İskelesi; Bafra ilçesinde Çelikpark AVM, Organize Sanayi, Pazar Yeri; Canik Lovelet AVM, Millet Bahçesi, Devgros Market, Belediye Meydanı; İlkadım ilçesinde Bulvar AVM, Otogar, Yabancılar Çarşısı; Çarşamba ilçesinde doğu ve batı yakası zabıta binaları; Havza ilçemizde Kevser Parkı ve Yakakent ilçemizde çarşı içi Pazar yeri bölgesinde olmak üzere toplam 16 ayrı sabit aşı noktasında sırası gelen vatandaşları randevuya gerek olmaksızın, aşılarını yapmak üzere bekliyor olacaklar. 
Sırası gelen tüm Samsunluları bu çağrıya destek olarak, randevusuz olarak aşılarını yaptırmaya davet ediyoruz. Hedefimiz bu iki gün içerisinde aşı sayımızı 1 milyon dozun üzerine çıkarıp, birinci doz aşısını tamamlamış kişi sayımızı da 700 bine yükseltmek.
 Özellikle gençlerimizden bize destek olmalarını istiyoruz. Uygulama alanlarımıza gelecek kişilerin randevu almasına gerek yok. Arkadaşlarını, eşlerini dostlarını yanlarına alsınlar, sahilde yürüyüp sohbet ederek aşı uygulama merkezlerimizden birine gelip Covid 19 aşılarını yaptırsınlar.
Bu hafta sonu hem gezelim, hem sahille güneşle özlem giderelim, hem de aşımızı yaptırarak, kendimizi, ailemizi ve Samsun’u aşının gücüyle koruma altına alalım.  
İnşallah ilimizdeki aşı sayısını hızla artırarak, bağışıklık düzeyimizi süratle yükselteceğiz. Koronadan uzak, şehrimizin rahat bir nefes aldığı günlere inşallah hep beraber ulaşacağız.”dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4