banner341

Samsun'da Koronavirüs'e Karşı Hijyen Denetimleri Yapıldı

İl ve İlçe Tarım Orman Müdürlükleri Gıda Kontrol Ekipleri tarafından 7/24 esaslı gıda denetimleri, koronavirüs salgını döneminde de hız kesmeden devam ediyor.

Samsun'da Koronavirüs'e Karşı Hijyen Denetimleri Yapıldı ABONE OL

Gerek ilçe belediyeleri, gerekse Büyükşehir Belediyesinin kolluk gücü olarak destek verdiği denetimler, Gıda Hijyen Yönetmeliği esaslarına bağlı olarak yürütülüyor. Bu kapsamda iş yerinde çalışan personeller, Hijyen Eğitimi Yönetmeliğine göre bilgilendiriliyorlar.   

Eğitim konuları; personel, iş yeri ve ekipman hijyeni, temizlik ve dezenfeksiyon, gıdalarda bozulma ve bulaşmalar ayrıca sanitasyon ve zehirlenmeler konularını kapsayacak şekilde düzenleniyor.

Bu çerçevede geçtiğimiz hafta İl Tarım Müdürlüğü denetim ekibi, il müdürü ve şube müdürünün katılımı, Büyükşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğünün desteği ile Samsun'un merkez ilçelerinde üretim yerleri denetimi yapıldı.   

Konuyla ilgili açıklamada bulunan İl Müdürü İbrahim SAĞLAM “05.03.2013 tarihinde yayınlanan hijyen yönetmeliği çerçevesinde o günden bu güne kadar üretim yerlerinde, toplu tüketim yerlerinde, toplu satış yapan işletmelerde, okul kantinleri ve yemekhanelerinde çalışanlara verilmiş olan hijyen eğitimlerinin ve bu çerçevede yapılan hijyen denetimlerinin ne kadar önemli olduğunu bugün görmekteyiz. Bu gün ortaya çıkan ve dünyayı tehdit eden Koronavirüse karşı on altın kuralımızla denetimlerimizi sürdürüyoruz. Bu günden sonrada bütün il ve ilçelerimizde rehberlik ve eğitim amaçlı denetimlerimiz devam edecektir. Koronavirüse karşı bu süreçte alınan tedbirlere hassasiyetle uyalım, uymayanları uyaralım.” dedi.   

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4