Samsun Sağlık Turizmi Derneği toplandı, hedef yeni pazarlar

Samsun Sağlık Turizmi Derneği Başkanı Prof. Dr. Fatih Özkan, "Pandemi süreci göstermiştir ki milyon dolarla yapılacak tanıtımlarla bile gerçekleşmesi zor olan tüm dünyada sağladığımız sağlık hizmetlerinde bilinirliliğimiz sağlık turizmcilerine daha da fazla sorumluluk yüklemektedir. Hedef yeni pazarlar" dedi.

Samsun Sağlık Turizmi Derneği toplandı, hedef yeni pazarlar

Normalleşme Süreci İle Birlikte Samsun Sağlık Turizmi Derneği (SASTUD) İlk Yönetim Kurulu Toplantısı Gerçekleşti. Toplantıda özellikle son dönemde önemi daha iyi anlaşılan sağlık sektörü üzerine her açıdan kararlar alındı. 

  Ülkemizin Sağlık Turizmi hedeflerini gerçekleştirme doğrultusunda faaliyet gösteren derneklerden Samsun Sağlık Turizmi Derneği (SASTUD) normalleşme süreci ile birlikte yönetim kurulu toplantılarına başladı.
   SASTUD; İl Sağlık Müdürlüğü, Büyük Şehir Belediyesi, Samsun Ticaret Odası, özel hastanelerin ve ilgili paydaş kuruluşların desteği ile kurulmuş ilk genel kurul toplantısını yapmış, ikinci genel kurulunu 29.02.2020 tarihinde gerçekleştirmiş ve yeni dönemde görev yapacak Yönetim ve Denetim Kurullarını seçmiştir.

SAMSUN SAĞLIK TURİZMİ DERNEĞİ YÖNETİM KURULU
Genel Kurul sonrası yeni Yönetim Kurulu’na; 
Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Öğretim Üyesi ve  Rektör Baş Danışmanı Prof. Dr. Fatih ÖZKAN (Yönetim Kurulu Başkanı), 
S.B.Ü. Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Ahmet ŞEN (Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı),
Medicana  International  Samsun Hastanesi Genel Müdürü Güner ARMUTLU (Yönetim Kurulu Muhasip Üyeliği), 
Samsun Büyük Şehir Belediyesi Şube Müdürü Hakan DEMİR (Yönetim Kurulu Üyesi), 
Gürmed Tıbbi ve Teknoloji Sistemler San. ve Tic. Aş. Genel Koordinatörü Temel UZLU (Yönetim Kurulu Üyesi), 
S.B.Ü. Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Sinan DEMİRKOL (Yönetim Kurulu Üyesi) 
Samsun İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Turizmi Birimi’nden Erdoğan KÖKSAL (Yönetim Kurulu Genel Sekreteri) seçilmiştir.
    
DİNAMİK BİR SEKTÖR
Derneğin yeni Başkanı olarak görev alan Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyesi ve Rektör Baş Danışmanı Prof. Dr. Fatih ÖZKAN, 2020 yılı ilk yönetim kurulu toplantısında SASTUD’un kurulmasında ve çalışmalarında katkıda bulunanlara teşekkür ederek; “2017’den itibaren derneğimiz Samsun ve Ülkemizin sağlık turizminin geliştirilmesi için çalışmalarına devam etmektedir. Sağlık Turizmi, katma değeri yüksek olan ve ekonomik krizlerden çok fazla etkilenmeyen kendini her geçen gün daha da geliştiren dinamik bir sektördür. 

EKONOMİYE BÜYÜK KATKI
Sağlık Turizmi Ülkemizin cari açığının kapatılmasına katkısının yanında Ülkemiz imajına da olumlu katkı sağlamaktadır. Pandemi sürecinde ülkemizin insan odaklı, kaliteli ve son teknoloji sağlık hizmetleri tüm dünya ülkeleri tarafından fark edilmiş ve takdir toplamıştır. Milyon dolarla yapılacak tanıtımlarla bile gerçekleşmesi zor olan tüm dünyada sağladığımız sağlık hizmetlerinde bilinirliliğimiz sağlık turizmcilerine daha da fazla sorumluluk yüklemektedir. Pandemi süreci göstermiştir ki ister turizm amaçlı olsun isterse sağlık turizmi kapsamında ya da turistin sağlığı kapsamında olsun ülkemize ve şehrimize gelen misafirlerimizin sağlığının korunması bizleri sorumlu kılmaktadır. Pandemi döneminde ülke olarak gösterdiğimiz performans ve yakaladığımız ivmenin yardımıyla da öngörülen fırsatları değerlendirerek yapacağımız çalışmalar Samsun İlimizin Sağlık Turizmi potansiyelinin pazarlanmasına yönelik olacaktır. 

HEDEFLER BELİRLENDİ
Samsun İl Sağlık Müdürlüğü, Samsun Büyük Şehir Belediyesi, Ondokuzmayıs Üniversitesi ile birlikte tüm ilgili kamu ve özel kuruluşların katkı ve çabalarıyla ilimizin sağlık turizmi kapsamında parlayan bir cazibe merkezi olmasını sağlayacak küresel bir pazar oluşturulması hedeflenecektir. Yeni dönemde ilimizde ve hedef pazar ülkelerde gerçekleştireceğimiz alım heyetleri, ticaret heyetleri, kongreler ve benzeri tüm organizasyonlar ilimizde faaliyet gösteren sağlık turizmi sektörünün ikili anlaşmalar yapmasına olanak sağlayacak şekilde düzenlenecektir.” diye konuştu.

Gazetenizolsun.com Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2020, 11:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344