banner341

VM Medical Park'da Hayata Tutundular

Boynun iki tarafında yer alan, halk arasında Şah Damarları olarak bilinen karotis arteri, en az kalp damarları kadar hayati bir önem taşımaktadır.

VM Medical Park'da Hayata Tutundular ABONE OL

Şah Damarı Tıkanıklığı Felce Neden Olabilir

VM Medical Park Samsun Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Kliniği’nden Dr.Öğr.Üyesi Atilla Saraç hayati riski olan aynı anda hastanemize gelen iki hastanın tedavisini başarılı bir şekilde gerçekleştirdi. Dr.Öğr.Üyesi Atilla Saraç: ” Hastalarımız hastanemize geldiklerinde boyun damarlarında %90 oranında tıkanıklık vardı ve geçici felç geçirmişlerdi.

Eğer acil bir şekilde müdahale edilmeseydi, hayati tehlike yaratabilecek kalıcı felç ile karşı karşıya kalacaklardı. Hastalarımız lokal anestezi ile opere edildi, yaklaşık 45 dakika süren operasyonları sonrası 1 gün serviste kalarak taburcu edildi. Şah Damarı Tıkanıklığı, en az kalp damar tıkanıklığı kadar önemsenmesi gereken bir sağlık problemidir ve düzenli kontrolü yapılarak ihmal edilmemelidir.” şeklinde konuştu.
Şah Damarı tıkanıklığı erken belirtileri ile tedavi edilebilir bir hastalıktır. Hastanemize gelen hastalar, 45 dakika süren operasyon sonrası sağlıklarına kavuştu.

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2019, 16:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4