banner377

VM Medical Park Samsun Hastanesi'nden Vezirköprü ve Merzifon'da seminer

VM Medical Park Samsun Hastanesi hekimleri Vezirköprü ve Merzifon halkına seminer verdi. Seminer, Nöroloji Kliniği'nden Dr. Öğr. Üyesi Ufuk Sandıkçı, Genel Cerrahi Kliniği'nden Dr. Öğr. Üyesi Kadir Yıldırım ve Üroloji Kliniği'nden Dr. Öğr. Üyesi Abdullah Açıkgöz'ün katılımıyla gerçekleşti.

VM Medical Park Samsun Hastanesi'nden Vezirköprü ve Merzifon'da seminer ABONE OL

VM Medical Park Samsun Hastanesi hekimleri Vezirköprü ve Merzifon halkına seminer verdi. Seminer, Nöroloji Kliniği'nden Dr. Öğr. Üyesi Ufuk Sandıkçı, Genel Cerrahi Kliniği'nden Dr. Öğr. Üyesi Kadir Yıldırım ve Üroloji Kliniği'nden Dr. Öğr. Üyesi Abdullah Açıkgöz'ün katılımıyla gerçekleşti. Vezirköprü Halk Eğitim Toplantı Salonu’nda ve Merzifon’da Silverline çalışanlarına verilen seminere geniş katılım sağlandı.

“OBEZİTE KADERİNİZ DEĞİL”
Migren ve baş ağrısı konulu seminerde Dr. Öğr. Üyesi Ufuk Sandıkçı, enjeksiyon tedavilerini (sinir blokajı) anlattı. Dr. Öğr. Üyesi Kadir Yıldırım da obezite ve diyabet (şeker hastalığı) cerrahisi hakkında bilgiler vererek, “Modern çağın hastalıkları arasında yer alan obezite birçok ölümcül hastalığın oluşumunda rol oynuyor. Obezite hastalarının her şeyden önce, obezitenin kaderleri olmadığını ve tedavisi olan bir hastalık olduğunu bilmeleri gerekiyor. Obezitenin yanı sıra Türkiye’de diyabetli hasta sayısı da her geçen yıl artıyor. Metabolik cerrahi ameliyatları önemli. Diyabet cerrahisindeki başarı oranı yüzde 90'ların üzerindedir” dedi. Dr. Öğr. Üyesi Abdullah Açıkgöz ise üriner sistem, taş hastalığı ile ürolojik kanserleri anlatarak, 3 boyutlu laparoskopiden bahsetti ve hastalıkların tedavileri hakkında bilgiler verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner379

banner381

banner4

banner378