VM Medical Park Samsun Hastanesi’nden organ bağışı semineri

VM Medical Park Samsun Hastanesi organ bağışına dikkat çekmek için Organ Bağışı Bilinçlendirme Semineri gerçekleştirdi.

VM Medical Park Samsun Hastanesi’nden organ bağışı semineri

Organ bağışı yaparak umutla organ bekleyen binlerce hastaya el uzatılması için farkındalık amacıyla 3-9 Kasım Organ Bağışı Haftası’nda VM Medical Park Samsun Hastanesi tarafından çeşitli etkinlikler düzenlendi. Organ bağışına dikkat çekmek için hastanenin giriş katında stant açıldı. Organ ve Doku Nakli Samsun Bölge Koordinatörü Dr. Mehmet Kazak'ın sunumuyla Organ Bağışı Bilinçlendirme Semineri gerçekleştirildi.
18 yaşından büyük herkes organ bağışında bulunabilir
Etkinlikte açıklamalarda bulunan Yoğun Bakım Sorumlu Hekimi Doç. Dr. Ahmet Dilek, “18 yaşından büyük ve akli dengesi yerinde olan herkes organlarının tamamını veya bir bölümünü bağışlayabilir. Organ bağışı için İl Sağlık Müdürlüğü, İlçe Sağlık Müdürlükleri, kamu, özel hastaneler ve üniversite hastanelerinin organ bağış birimleri, aile sağlığı ve toplum sağlığı merkezleri ile bakanlık onaylı dernek ve vakıflara da başvuru yapılabilir” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344