banner367
banner375

Yılda 2 bin hasta organ bulunamadığı için yaşamını yitiriyor

Medical Park Göztepe Hastane Kompleksi, “Her İnsan Bir Fidan” sloganıyla anlamlı bir etkinliğe imza attı.

Yılda 2 bin hasta organ bulunamadığı için yaşamını yitiriyor ABONE OL
banner371

Medical Park Göztepe Hastane Kompleksi, “Her İnsan Bir Fidan” sloganıyla anlamlı bir etkinliğe imza attı.

Etkinlikte organ bağışında bulunarak hayat kurtaran 25 kişi, organlarını bağışladıkları hastalarla bir araya geldi. Medical Park Göztepe Hastane Kompleksi Organ Nakli Merkezi doktorlarının da katıldığı etkinlikte, organ bağışında bulunanlara adlarına TEMA’ya bağışlanan fidan sertifikaları takdim edildi. Etkinlikte organ nakli olan hastalarla donörler arasında duygusal dakikalar yaşandı.
Türkiye’de yaklaşık 25 bin kişi organ bağışı için sırasını bekliyor. Ancak ülkemizde organ bağışı sayısı yeterli değil. Oysa 18 yaşını doldurmuş, akli dengesi yerinde olan herkes organ bağışında bulunabiliyor. Organ bağışında farkındalık yaratmak amacıyla “Her İnsan Bir Fidan” sloganıyla özel bir etkinlik düzenleyen Medical Park Göztepe Hastane Kompleksi Organ Nakli Merkezi, donör olarak hayat kurtaran 25 kişi ile organlarını bağışladıkları hastaları bir araya getirdi. Duygusal anların yaşandığı etkinlikte, ayrıca organ bağışında bulunanlara adlarına TEMA’ya bağışlanan fidan sertifikaları takdim edildi.
Medical Park Göztepe Hastane Kompleksi Organ Nakli Merkezi Başkanı Yrd. Doç. Dr. Volkan Turunç, etkinlikte yaptığı konuşmada organ nakli hakkında bilgi vererek yaşanan süreç sonunda hem donörlerin hem de hastaların sağlıklı bir yaşama kavuştuklarını ifade etti. Turunç, “Organ nakli sonrasında hem donörler hem de hastalar hayatlarına kaldıkları yerden devam ediyor. Bu konudaki kaygıları anlamakla birlikte, donörler açısından riskin çok düşük olduğunu söyleyebilirim. Bugün burada gördüğünüz, hasta ve donörler de bu durumun en iyi ifadesi” dedi.

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2016, 07:07
banner346
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner370

banner344

banner4

banner366