banner341

Yoga Sağlığı olumlu yönde etkiliyor

Liv Hospital Samsun yöneticileri Dünya Yoga Günü’nde yoga yaparak hareket etmenin sağlığa faydasına dikkat çekti.

Yoga Sağlığı olumlu yönde etkiliyor ABONE OL

Liv Hospital Samsun çalışanları ve yöneticileri, Yoga Academy’den Yoga Eğitmeni Esma Bal eşliğinde bahçede yoga yaparak keyifli anlar yaşadı ve hareket etmenin sağlığa faydalarına dikkat çekti.


Etkinlikle ilgili açıklamada bulunan Liv Hospital Samsun Genel Müdür Yardımcısı Fatma Tan Dürüst, “Yoganın bilinen çok fazla yararı vardır. Araştırmalara göre, bazı rahatsızlıklarda yoga rahatlatıcı ve iyileşme sürecinde destekleyicidir. Bunun yanı sıra gözlemlenen yararlarının bazıları da şu şekilde sıralanabilir: Enerjinin, gücün, dayanma sınırının ve tahammülün artması. Vücuttaki kıvraklığın ve esnekliğin artması. Hafızayı, zihinsel güçleri, kendine güveni, kararlılığı yükselten esneklik, uyanıklık ve uyum sağlama yeteneğinin artması.

Nefes almanın, metabolizmanın, dolaşımın, sindirimin ve iç salgı bezlerinin faaliyetlerinin artması. Ağrıları, sızıları ve çeşitli hastalıkları da içeren fiziksel bazı engelleri kaldırmaya yardımcı olacak kasların, iç organların, bağların ve tendonların uyarılması. Birçok yararı bulunan yoga, her yaşta mutlaka yapılması gereken bir spordur. Dünya Yoga Günü’nde yöneticilerimizle birlikte Esma Hanım eşliğinde yoga yaptık, unutulmamalıdır ki hareket berekettir” dedi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4