banner341

Samsun Gazi Devlet Hastanesinde görevli kadın doktor Z.K.'yı (26) darp ettikleri iddia edilen 2 kişiden biri tutuklanırken diğeri ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Koronavirüs salgınında verdikleri mücadeleden ötürü büyük takdir toplayan sağlık çalışanlarına istenmeyen hareketler yapılmaya devam ediyor.
Samsun'da dün Gazi Devlet Hastanesi'nde meydana gelen olayda eli kapıya sıkıştığı için D.A. isimli şahıs ile kuzeni ile hastaneye gitti. 
Hastanede görev yapan sekreter koronavirüs tedbirleri nedeniyle 'Burada sadece hasta kalsın' diyerek kuzenleri uyardı. Dışarı çıkmak istemeyen kuzenler, D.A.'nın muayene olması için pratisyen hekim Z.K.'nın yanına gitti. Doktorun eline dokunduğu D.A.,'Canımı acıttın, sen ne biçim doktorsun?' diyerek bağırmaya başladı. Bu sırada Gamze K. muayene masası ve duvar arasına sıkıştırdıkları Z.K'nın kafasına vurmaya başladı. Odada yaşanan arbede sonrası doktor Z.K. olayı polis ekiplerine bildirdi.
Hastaneye gelen polis ekipleri, Gamze K. ve D.A.'yı gözaltına aldı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen 2 şüpheliden Gamze K. tutuklandı, D.A. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.
Kaynak:  Samsun Gazetesi

banner4