20 bin yaya geçinde 200 bin polis nöbet tutacak!

Trafikte yaya önceliğine dikkat çekmek amacıyla 2 Ekim Çarşamba (yarın) 20 bin yaya geçinde 200 bin polis, ikişer saat yaya nöbeti tutacak. Samsun'da da 13:00-15:00 saatleri arasında İlkadım İstiklal Caddesi 56’lar-DSİ önünde etkinlik düzenlenecek.

20 bin yaya geçinde 200 bin polis nöbet tutacak!

2019 Yaya Öncelikli Trafik Yılı kapsamında; yaya güvenliğini sağlamak üzere   “Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz” sloganıyla 02 Ekim 2019 Çarşamba günü 13:00-15:00 saatleri arasında İlkadım İstiklal Caddesi 56’lar-DSİ önünde Vali Vekilimiz Hasan ÖZTÜRK katılımları ile etkinlik gerçekleştirilecektir.
İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, Bakanlık, 2019'u 'Yaya Öncelikli Trafik Yılı' ilan ederek, ülke genelinde eş zamanlı 'Öncelik hayatın, öncelik yayanın' kampanyasını başlattı. Kampanya kapsamında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu başta olmak üzere bakan yardımcıları, Jandarma Genel Komutanı, Emniyet Genel Müdürü, valiler, kaymakamlar, il ve ilçe jandarma komutanları, il ve ilçe emniyet müdürlerinin katılımıyla etkinlikler düzenlendi. Yapılan hukuki düzenlemeler ve başlatılan kampanya sonuç vermeye başladı. Trafik kazalarına bağlı yaya ölümleri, geçen yıla göre yüzde 34,5 oranla azaldı.
Bu etkinliklerin devamı niteliğinde olan ve bu defa yaya güvenliğini sağlamak üzere, devletin tüm unsurlarıyla konunun takipçisi ve nöbette olduğununun gösterilmesi amacıyla başta okullarda olmak üzere bütün kamu kurum ve kuruluşları hizmet binalarının önü ile diğer yaya geçitlerinde, 'Yaya güvenliğinin nöbetçisiyiz' sloganıyla etkinlik düzenlenecek. Yarın 13.00- 15.00 saatlerinde başlayacak etkinlikte, tüm il ve ilçelerde vali ve kaymakamlar ile sorumlu amirleri, farklı yaya geçitlerinde 'yaya nöbeti' farkındalık etkinliğine katılacak. 20 bin yaya geçidinde 200 bin kişilik kolluk personeli, 1 gün süreyle 2'şer saat yaya nöbeti tutarak, trafikte yaya önceliğine dikkat çekecek.
Samsun Valiliği'de konuyla ilgili; "2019 Yaya Öncelikli Trafik Yılı kapsamında; yaya güvenliğini sağlamak üzere   “Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz” sloganıyla 02 Ekim 2019 Çarşamba günü 13:00-15:00 saatleri arasında İlkadım İstiklal Caddesi 56’lar-DSİ önünde Vali Vekilimiz Hasan ÖZTÜRK katılımları ile etkinlik gerçekleştirilecektir." açıklaması yapıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344