2022 yılını 3 Basses konseri ile karşıladılar

Samsun Devlet Opera ve Balesi, 2022 yılını “3 Basses” konseri ile karşıladı.

2022 yılını 3 Basses konseri ile karşıladılar

30 yılı aşkın süredir Ankara, İstanbul ve İzmir Devlet Operaları'nda sanatseverlerle buluşan, Türkiye ve dünya sahnelerinde büyük başarılarıyla birçok ödül almış solist sanatçılar Tuncay Kurtoğlu, Tevfik Rodos ve Zafer Erdaş’ın bir araya gelerek kurdukları 3 Basses grubunun 29 Aralık 2021 Çarşamba akşamı verdiği “Yeni Yıl Konseri”, 3 Ocak 2022 Pazartesi akşamı saat 20.00’de tekrar müzikseverlerle buluşacak. 
Özellikle opera sanatını ve çoksesliliği tanıtmaya, sevdirmeye ve yaymaya yönelik amaçlarını basların penceresinden gerçekleştirmeye çalışan, repertuarlarında yerelden ulusala, ulusaldan evrensele farklı renkler yaratmayı amaçlayan, çoksesli müzik ile topluma ışık olabilmeyi amaçlayan 3 Basses grubunun konserinde orkestrayı Kıvanç Tepe yönetti.
Samsun Devlet Opera ve Balesi Orkestrası’nın eşlik ettiği ve Berkcan Beniç’in anlatıcı olarak yer aldığı konserin başkemancısı Eylül Kuru. 
Oğuz Murat Yılmaz tarafından ışık tasarımı yapılan konserin video projeksiyonunda Murat Turgut’un adı var. Konserin kondüvitliğini Burak Ölmez yaptı.
Tekrarı 3 Ocak 2022 Pazartesi akşamı saat 20.00’de küresel salgın kuralları gözetilerek 2 bölüm olarak gerçekleştirilecek “3 Basses” konserinin biletleri, biletinial internet sitesinden ve Samsun Devlet Opera ve Balesi gişesinden alınabilir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344