banner341

Atakum Belediyesi'nden muhteşem toplu açılış tören

Atakum Belediyesi düzenlenen muhteşem tören ile 10 tesisin açılışını gerçekleştirdi. Atakum Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan 10 tesisin toplu açılışı Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, AK Parti Samsun Milletvekilleri Ahmet Demircan, Fuat Köktaş, Hasan Basri Kurt, Orhan Kırcalı, AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, mülki erkan ve vatandaşların yoğun katılımı ile yapıldı.

Atakum Belediyesi'nden muhteşem toplu açılış tören ABONE OL
Açılış öncesi konuşan Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Bugün burada belediyemizin hayata geçirmiş olduğu 10 projenin toplu açılışı için bulunuyoruz. Bu 10 proje içerisinde 2 adet spor tesisi, Prof. Dr. Aziz Sancar Spor Tesisleri, spor tesisleri, düğün alanı projesi, 3 adet şehitlerimizin adını verdiğimiz parklarımız, organ bağışlayarak toplumda bir farkındalık oluşturan Duygun Gürcan isimli parkımız da olmak üzere 10 projeyi hayata geçirdik. 55’te 55 proje kapsamında yer alan 22 projeyi bitirmiş durumdayız. 8 projemiz de inşaat halinde devam ediyor. 55 projeden 30’u hayat bulmuş durumda. Bu projeler dışında yer alan 12 adet ekstra projeyi de Atakum halkıyla buluşturmuş durumdayız. 2 yıl içerisinde süren hızlı tempomuzu, 55’te 55 projelerimizden daha da fazlasını yapacağımızın göstergesi olarak kabul ediyoruz. Atakum İlçesi bütün hizmetleri fazlasıyla almaya hak eden bir ilçemizdir. Atakum, Karadeniz’in en hızlı büyüyen ilçesidir. 2015 yılında 12 bin nüfus artışıyla Karadeniz’in rekorunu kıran bir ilçedir. Atakum, nüfus büyümesinde de Türkiye 3.sü olmuştur. 5 bin 600 konutluk inşaat ruhsatı verme sayısıyla da Karadeniz’in rekorunu kırmış bulunuyoruz. Atakum’a yapılan hizmetlerle büyümesine sağlayan Bakanımız, milletvekillerimiz, Büyükşehir Belediye Başkanımız ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.
 
 
Törende Şehit Özgür Ekinci’nin annesi Fatma Ekinci, Şehit Ünal Ertürk’ün annesi Sebahat Ertürk, Şehit Polis Yılmaz Dikmen’in eşi Reyhan Dikmen ve oğlu Atakan Dikmen, doğumu esnasında bebeğiyle birlikte hayatını kaybeden ve organlarıyla 6 kişinin hayata tutunmasını sağlayan Duygu Gürcan’ın eşi Kürşat Gürcan'a günün anlam ve önemine binaen Kur'an-ı Kerim ve Türk bayrağı armağan etti. 
 
 
Toplu açılış ile birlikte; Mevlana Mahallesi'ne yapılan ve adını Nobel ödüllü bilim adamı Prof. Dr. Aziz Sancar’dan alan Mevlana Mahallesi Prof. Dr. Aziz Sancar Spor Tesisleri ile Çakırlar Korusu Tenis Kortu, Halı Sahası ve Karadeniz Bölgesi'nin en büyük şemsiyesinin bulunduğu Dev Şemsiye Kır Düğün Alanı, Alanlı Mahalle Parkı, Çatalçam Parkı, Balaç Örnek Köy projeleri, Atakum şehitlerin isimlerinin verildiği Şehit Polis Memuru Yılmaz Dikmen Çocuk Parkı, Şehit Ünal Ertürk Çocuk Parkı ile doğum sırasında bebeğiyle birlikte hayatını kaybeden Duygu Gürcan’ın adını taşıyan Duygu Gürcan Çocuk Parkı da hayata geçirildi. 
Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2016, 09:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4